تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 1481
تاریخ انتشار : د, 1391/08/29 - 10:59
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رژیم صهیونیستی با حمله به غزه می خواهد تمام توجهات را به جنگ معطوف کند و بر مسائل داخلی سرپوش بگذارد.

 منصور حقیقت‌پور در گفت و گو با خبرنگار سبلانه با بیان اینکه حملات همه جانبه رژیم اشغالگر به نوار غزه در این مقطع حساس، چند وجهی است، گفت: رژیم صهیونیستی با بر هم زدن اوضاع منطقه، باز کردن پای بازیگران بین‌المللی مانند ناتو و آمریکا به منطقه و فشار بر سوریه برای جابجایی قدرت در این کشور دست به چنین اقداماتی می‌زند.
وی گفت: با توجه به مشکلات و اختلافات داخلی اسرائیل، رژیم صهیونیستی با ایجاد این حملات می‌خواهد تمام توجهات را به جنگ معطوف کند و بر مسائل داخلی سرپوش بگذارد.
نماینده مردم اردبیل در مجلس، با بیان اینکه در دو سال اخیر شاهد جابجایی مؤلفه‌های قدرت بودیم، ادامه داد: اسرائیل می‌خواهد بداند کانون‌های جدید قدرت مثل مرسی تا چه حد به نفع مسلمانان و بر علیه اسرائیل عمل خواهند کرد.
حقیقت پور در خصوص واکنش کشورهای اسلامی به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی، گفت: اتحادیه عرب و تا اندازه‌ای کنفرانس اسلامی در موارد مشابه خنثی عمل کرده‌اند و کشور هایی مانند عربستان، بحرین و کویت به خاطر بافت حاکمیتی موضع جدی نخواهند داشت.
وی اضافه کرد: در سطح دولت‌ها، از دولت ترکیه و مصر انتظار می‌رود در واکنش به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی اقدامات جدی داشته باشند.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: همه آزادی‌خواهان جهان و مردم کشورهای اسلامی با نهضت فلسطین هستند و اقدام سخیف اسرائیل را محکوم می‌کنند.
وی تصریح کرد: مردم غزه امتحان خود را پس داده‌اند؛ شرایط اکنون آنها راحت‌تر از جنگ 22 روزه آنها در سال گذشته است؛ آنها در جنگ 22 روزه با آنکه تسلیحات و موشک نداشتند،توانستند رژیم اشغالگر را به زانو در آورند و مطمئناً مردم غزه با تحمل و صبوری پیروز می شوند.
حقیقت پور از سفر اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس به همراه تعدادی از جانبازان و ایثارگران به غزه خبر داد و گفت: علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ریاست این کمیته را بر عهده خواهد داشت.
وی با بیان اینکه زمان دقیق این سفر هنوز مشخص نیست، افزود: این سفر با هدف دلجویی از مردم غزه، بلافاصله پس از هماهنگی وزارت امورخارجه با دولت مصر می‌شود.
انتهای پیام/

ارسال نظر