تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 17985
تاریخ انتشار : ي, 1395/10/12 - 14:03
ازناو: مدیر کل آب منطقه ای استان اردبیل گفت: طرح های آبی خلخال با برنامه رو به جلو در حال حرکت است و سد بفراجرد سال آینده آبگیری می شود.

به گزارش ازناو ، اصغر سلیمان زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری ازناو گفت: طرح های آبی شهرستان خلخال به خوبی رو به پیشرفت است. وی گفت: تاکنون برای طرح های آبی خلخال بیش از یکصد میلیارد تومان اعتبارات از محل اعتبارات دولتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی در سد بفراجرد و تصفیه خانه آب شرب خلخال و انتقال آب  هزینه شده که سد بفراجرد  تا سال آینده آبگیری خواهد شد و مطمئنا با این آب با کیفیت و مطلوب که از دل کوه  جاری شده آبی با کیفیت برای مردم خلخال تامین خواهد شد.

وی افزود: درشهرستان خلخال آنچنان مشکلات چاههای زیرزمینی نداریم و به لحاظ اینکه شهرستان خلخال دشت نیست  این مشکل در شهرستان خلخال کمتر است و در چند سال گذشته بارش ها به طور فراوانی کاهش یافته که صرفه جویی در مصرف آب باید یکی از اولویت های شهروندان باشد و صرفه جویی از زمان پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) مورد تاکید بوده واسراف در این خصوص حرام است.

مدیر کل آب منطقه ای استان اردبیل گفت: برای پایان طرح های خلخال در حوزه آب منطقه ای بیش از 12 میلیارد تومان نیاز است که با هدف تحقق انتظار مردم شهر هشجین مشکل آب شهر هشجین نیز در دست حل است که سد شهید پستی در این شهر در ردیف بودجه قرا رگرفته و تامین اعتبار مالی شده است.

وی در سوال خبرنگاران در خصوص استفاده از نمک در معابر و تاثیر دردراز مدت بر شوری روان آب های سطحی و کشاورزی و آب های زیرزمینی گفت: میزان شوری به حدی نیست که احساس خطر کنیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود از خبرنگاران، مسئولین شهرستان ،ائمه جمعه وجماعات خواست تا با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص مصرف صحیح آب شرب و استفاده بهینه از آن آب و منطقه ای را در تامین آب برای همه مردم یاری نمایند.

انتهای پیام / خ 2

 

 

ارسال نظر