تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 12117
تاریخ انتشار: چ, 1394/06/18 - 13:51
ازناو : امام جمعه اردبیل گفت: عالمان دینی مدافعان حقوق مظلومین در جامعه هستند

به گزارش ازناو، آیت الله سید حسن عاملی پیش از ظهر امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی 1395 در جمع طلاب و مسئولین شهرستان خلخال گفت: عالمان دینی مدافعان حقوق مظلومین در جامعه هستند.

سید حسن عاملی با اشاره به اهمیت جایگاه حوزه‌های علمیه و علم آموزی گفت: ایجاد فضای سالم تربیتی در جامعه در اولویت حرکت عالمان دینی است.

وی افزود: علمای دینی وظیفه هدایت انسان به سوی معبود الهی ،  دعوت به دین خدا  و نجات انسان های ضعیف از تور گسترده شده شیاطین است.

وی افزود: در فضای حاضر مسموم باید تلاش روحانیت در تربیت جامعه و ترویج شعائراسلام بیشتر از قبل باشد.

عاملی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره نقش خانواده واولیای در تربیت فرزندان گفت: متاسفانه با رواج شبکه های اجتماعی و تلاش رسانه‌های و ماهواره‌ای غرب و ایجاد هجمه‌های مختلف وظیفه خانواده ها سنگین تر شده و آنطور که از نگرانی مقام معظم رهبری مشخص است  فضای مجازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری که خود معظم له تاکید بر مدیریت این حوزه دارند.

وی با تقدیر از زحمات خیرین در کمک به حوزه‌های علمیه و برپا نگهداشتن این سنگر دینی واعتقادی گفت: حوزه‌های علمیه حق بزرگی بر گردن جامعه دارند.

آیت الله سید حسن عاملی با تقدیر از اهالی خلخال و استان اردبیل گفت: قدم های خوبی در مسیر کمک به حوزه‌ها توسط خیرین ارزشمند انجام شده و وجوهات خیرین در راه اعتلای دینی و تربیت طلاب هزینه می‌شود.

امام جمعه اردبیل از اساتید حوزه ودانشگاه خواست تا با مطالعه و آماده در مدرس ها حاضر و درتربیت طلاب از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

آیت الله عاملی همچنین با حضورمصلی ایت الله خامنه‌ای خلخال آغاز سال تحصیلی جدید 1395 در حوزه علمیه خواهران فاطمه الزهرا (س) خلخال تبریک و وجود حوزه علمیه خواهران در خلخال جز افتخارات بانوان شهرستان خلخال عنوان نمود.

عاملی در جمع طلاب خواهر حوزه علمیه جعفریه خلخال نیز با اشاره به عنایت فرماندار خلخال در تهیه زمین برای حوزه علمیه خواهران خلخال از زحمات وی تقدیر کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در استان اردبیل از زحمات فرمانده سپاه ناحیه خلخال تقدیر  و گفت: اگر امروز نامی از حسین (ع) ، فاطمه (س) در جامعه است این به مدد تربیت صحیح این شخصیت است که حسینی از دامن فاطمه برخاست که در جهان ماندگار شد.

 در حاشیه این مراسم با حضور امام جمعه اردبیل و خلخال واعضای شورای تامین  از زحمات اساتید و مسئولین و خیرین و برترین های مسابقه زیارت وارث تجلیل شد.

 انتهای پیام/  خ 2

 

ارسال نظر