تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 17739
تاریخ انتشار: پ, 1395/09/18 - 20:37
مدیر عامل اولین کارخانه استاندارد عسل در استان اردبیل؛
بانک ها شکست واقعی را به بدنه سرمایه گذاری و تولید وارد کرده اند
مدیر عامل اولین کارخانه استاندارد عسل در استان اردبیل بانک ها شکست واقعی را به بدنه سرمایه گذاری وتولید در شهرستان خلخال وارد کرده اند

به گزارش ازناو ,  سیامک وفایی که اکنون بعد از دو دهه فعالیت در عرصه تولید عسل و ایجاد زیرساخت برای فراوری این محصول عمر خود را سپری کرده گفت: بانک ها شکست واقعی را به بدنه سرمایه گذاری شهرستان خلخال وارد کرده اند.

وی گفت: از سال 1370 با زمینه عسل آشنایی پیدا کرده و گفت: به دلیل اینکه بازاری بودم به فروختن خانه وزندگی وا ملاک خود در تهران برای سرمایه گذاری در 1372 به خلخال مراجعه و دنبال این را گرفتم.

در سال 1374 موافقت اصولی و در سال 1378 بعداز سختی های فراوان موفق به دریافت تسهیلات به میزان 110 میلیون تومان آن زمان شدم 

و با سرمایه ای که در دست داشتم شروع به ایجاد زیرساخت ها نموده و هنوز به تولید نرسیده  تمام سرمایه برای شروع کار را صرف تکمیل زیرساخت ها کردم و بعد از آن نیز به دلایلی مختلف کار اینجانب به لحاظ ثبت نام در شورای اسلامی از کار اصلی خود دور شده و کلا پرونده تسهیلات اینجانب به همان صورت باقی ماند

بنده بیش از چندبرابر تسهیلاتی که گرفته ام را به بانک پس دادم ولی هنوز باز هم بدهکارم و هم اکنون نیز این وضعیت واحد تولیدی بنده است.

تا سال 1389 با استفاده از تبصره 28 تجمیعو تقسیط وام شدم که 30 ماه مرتب وام خود را پرداخت و در نهایت از پرداخت آن باز ماندم .

اینک برای راه اندازی دوباره دست به دامان بانک کشاورزی شدیم که یک میلیارد تسهیلات برای خرید 50 تن عسل موافقت نماید تا کارخانه بنده با 10 درصد ظرفیت کار کند ولی امروز وفردای بانک ها  دیگر رمقی نه تنها برای بنده برای هیچ سرمایه گذاری نگذاشته است.

وی افزود: در حال حاضر نیز هر سرمایه گذار غیر بومی در شهرستان خلخال حضور می یابد با این برنامه بانک های عامل علاقه خود به سرمایه گذاری در شهرستان را از دست می دهد و بانک ها آن ارزشی که برای یک دلال ماشین و یا یک دلال زمین دارند برای سرمایه گذار و بخش تولید قائل نیستند.

وی در خصوص خواسته خود از مسئولین نیز گفت:  اگر مسئولین فکر اساسی به حال واحد های در حال تعطیلی کامل نکنند  دیگر اشتغال در شهرستان در واحدهای صنعتی معنایی نخواهد داشت.

وی گفت: اکنون بنده که با یک میلیارد تومان سرمایه گذاری در سال 1385 در خلخال  در این روزها با همسر خود کارخانه مشغول بسته بندی عسل هستم تا گذران روزمره خود فرزندانم را به دست بیاورم .

وی گفت: برای اولین بار در ایران در زمینه بسته بندی عسل نشان استاندارد دریافت کرده ولی این روز ها  نه تولید کنندگان عسل می توانند از امکانات این کارخانه برای رقابت و فروش محصولات خود استفاده کنند و نه سرمایه گذاران از زیرساخت خود.

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر