تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 17956
تاریخ انتشار: پ, 1395/10/09 - 16:12
مراسم گرامیداشت سالروز یوم الله 9 دی با حضور گسترده اقشار مختلف مردم در شهرستان‌های مختلف کشورمان برگزار شد.

به گزارش ازناو به نقل از راه دانا ، اقشار مختلف مردم ایران اسلامی در جای جای کشور عزیزمان از صبح امروز با حضور در مراسم گرامیداشت سالروز حماسه تاریخی 9دی ماه  بار دیگر بصیرت خود را نشان دادند و به دشمنان تذکر دادند که همیشه در صحنه هستند.در ادامه اخبار برگزاری این مراسم در استان های مختلف را مشاهده می‌کنید.

مراسم گرامیداشت ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی صبح روز پنجشنبه در مصلی  تهران با حضور پرشور مردم ولایتمدار برگزار شد.

 

 

۹ دی روز پایان یافتن زهر فتنه با پادزهر بصیرت بود/ بصیرت و مقاومت موجب شد دیروز خرمشهر و امروز حلب آزاد شود/مدعیان تقلب ظلم بزرگی به کشورکردند

آیت‌الله ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی صبح امروز (پنجشنبه، ۹ دی) در سالروز گرامیداشت حماسه ۹ دی که با حضور اقشار مختلف مردم در مصلی امام خمینی تهران برگزار شد، اظهار کرد: روز ۹ دی روز خشم مردم از دشمنان و فتنه‌گران در صحنه بود، روز تجلی قدرت حضرت حق و روز ارادت به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و امتداد عاشورا و عاشورائیان بود؛ یوم‌الله ۹ دی روز پایان یافتن زهر فتنه با پادزهر بصیرت و پایان جریان فتنه و بالاخره روز میثاق با ولایت و بصیرت بود.

وی افزود: این روز اگر چه یک حادثه بعد از انتخابات ۸۸ بود، لکن یک اساس و یک مبنایی بود که بناهای بسیاری بر این مبنا استوار کرد و آن مبنا، مبنای بصیرت است. در این مبنا بناهای بسیاری استوار شد که معلوم شود مردم به معنی واقعی کلمه از فتنه ۸۸ با معرفت و با حساسیت و با داشتن تولی و تبری نسبت به حق و ولایت الهی برائت جستند.

تولیت آستان قدس رضوی، تصریح کرد: این حضور که حضور بسیار شگفت‌آور بود، نه با یک دستورالعمل، بلکه ناشی از زمان‌شناسی، دشمن‌شناسی و مسئولیت‌شناسی مردم بود و این روز باید برای همیشه به عنوان یک حماسه شناخته شود.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه دشمن از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنی خود را هر جا توانسته اعمال کرده است، گفت: اما دشمن در این سال‌ها نتوانست کاری را از پیش ببرد، چراکه ملت مسلمان ایران ملت قدرتمندی است.

وی مؤلفه‌‌های قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران را با مؤلفه‌های قدرت در دیگر نظام‌ها و ساختارهای سیاسی متفاوت دانست و تصریح کرد: اولین مؤلفه قدرت در نظام ما ایمان به خدا است، اساس تشکیل جبهه انقلاب و حزب‌الله با این ایمان شناخته می‌شود، به طوریکه در آیات قرآن نیز حزب‌الله با ایمان در قلب به خدا شناخته شده و جلوه‌های بیرونی دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری یکی دیگر از مؤلفه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران را قدرت دین،‌ فقه و آموخته‌ها و ارزش‌های الهی قلمداد و تأکید کرد: قدرتمندی کشور ما از آموخته‌های دینی است و آنچه که کشور ما را قدرتمند کرده، فقه اکبر، اوسط و اصغر و دینمداری ملت شریف ایران است.

آیت‌الله رئیسی اضافه کرد: امام و رهبری بصیرت‌آفرین در این نظام است که دشمنان نیز به این نکته اعتراف کرده‌اند که رهبری نظام به عنوان جایگاهی است که می‌تواند همه نیروهای انسانی پای کار را بسیج کرده و از هر توانایی انسانی و مادی کشور برای تعالی و خدایی شدن و نیز سازندگی کشور بهره‌ بگیرد.

وی با بیان اینکه یکی از مؤلفه قدرت نظام ما،‌ بصیرت مردم و اهل خطر کردن آنها در عرصه‌های مختلف اجتماعی است، تصریح کرد: این آمادگی،‌ روحیه مقاومت،‌ ایستادگی و خطر کردن از مهم‌ترین مؤلفه‌های قدرت در نظام ماست.

تولیت آستان قدس رضوی یکی از نشانه‌های مؤلفه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران را پیشی گرفتن جوانان در دفاع از حرم اهل بیت عنوان کرد.

آیت‌الله رئیسی افزود: نویسندگانی از نویسندگان دانشگاه الازهر چند سال پیش وضعیت کشور مصر را با ایران مقایسه کرد و سخنش این بود که ۳۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد و ایران با رژیم صهیونیستی و آمریکا قطع رابطه کرده است و با انقلاب، پرونده ارتباط با این رژیم و آمریکا بسته شد و اتفاقی نیز که در مصر افتاد، قرارداد کمپ‌دیوید بود که آشتی با رژیم اشغالگر قدس و آمریکا آغاز شد. پس از ۳۰ سال قهر انقلاب اسلامی را با آشتی مصر با رژیم صهیونیستی و آمریکا مقایسه کرده و به وضعیت کنونی دو کشور می‌پردازد.

وی با تاکید بر اینکه باطل السحر فتنه ۸۸، ۹ دی بود، خاطر نشان کرد: عزت، اقتدار، افتخار، وضعیت اجتماعی، روحیه مردم و وضعیت حاکمیت در این کشور و مشی جمهوری اسلامی ایران در منطقه پناهگاه مظلومان دنیاست.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه دشمن به دنبال آن است که عناصر قدرت را در نظام ما تضعیف کند، گفت: ۸۵ درصد واجدان شرایط در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ حضور یافتند و ۴۵ میلیون رأی نیز به صندوق‌ها ریخته شد و پس از جنگ‌های ۲۲ و ۳۳ روزه غزه و لبنان، پیروزی‌های بزرگی توسط مجاهدین حزب‌الله پس از انقلاب ما به دست آمد که این نقطه‌ای بسیار ارزشمندی از اقتدار، عزت و مردم‌داری ملت ایران بود.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به تفاوت فتنه سال ۸۸ با دیگر توطئه‌هایی که در کشورهای دیگر رخ داده است، اظهار کرد: احساس دشمن از ایجاد فتنه سال ۸۸ این بود که می‌تواند جای پایی در درون کشور پیدا کرده و با این جای پا اهدافش را پیش ببرد. یک لایه جریان دشمنی‌اش حقد و کینه‌اش نسبت به مقدسات ما بود و مسئله‌ای که اتفاق افتاد این بود که از ناحیه کسانی که رأی نیاوردند، موضوع تقلب در انتخابات مطرح شد.

وی خاطر نشان کرد: مسئله تقلب برای ایجاد تردید در دل مردم و کسانی که ۳۰ سال به سلامت انتخابات و مسئولین اعتماد داشتند، کلید زده شد، در اولین جلسه‌ای که رهبر انقلاب با نزدیک‌ترین افراد از نظر سازمانی با کاندیداهایی که ادعای تقلب داشتند، هیچ سندی مبنی بر تقلب در انتخابات ارائه نشد و حتی فاصله زمانی هم تمدید شد تا شورای نگهبان بازنگری داشته باشد و باز هم سندی پیدا و ارائه نشد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه موضوع تقلب اسم رمزی بود که مردم را به خیابانها بکشانند، تصریح کرد: دومین لایه کسانی بودند که با مطرح کردن تقلب ظلم بزرگی را به ملت ایران کردند و لایه سوم کسانی بودند که دچار تردید شده بودند.

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: فتنه‌گران با بهانه کردن تقلب، نظام و ولی‌فقیه را نشانه گرفتند و شعار نه غزه، نه لبنان سر دادند. در ماه مبارک رمضان روزه‌خواری کرده و سرانجام در ایام عزاداری اباعبدالله‌الحسین (ع) به ساحت مقدس عزاداری و نام مبارک ابالفضل العباس (ع) جسارت کردند.

وی با بیان اینکه مسئله اصلی فتنه، دشمنی با ارزشهای الهی بود، تصریح کرد: فتنه‌ سال ۸۸ نمونه‌هایی از انقلاب مخملی در کشورهای مختلف بود که دشمن آن را در دیگر کشورها انجام داده بود که نشانه‌هایی از آن را در فتنه ۸۸ با دروغ بزرگ و بهانه کردن چند مسئله برخورد با آشوبگران دیدیم.

به گزارش تسنیم؛ نماینده استان خراسان جنوبی در مجلس خبرگان با اشاره به ریشه‌های فتنه ۸۸، خاطر نشان کرد: ریشه این قضایا که عده‌ای مسئله تقلب را مطرح کردند، هواهای نفسانی، خودخواهیها و بدعت‌گذاریها بود.

آیت‌الله رئیسی، افزود: برخی پشت نام خط امام (ره) پنهان شده بودند، غافل از اینکه خط امام شاخصه‌هایی دارد و شاخصه‌های آن تبعیت از ولایت فقیه، وحدت امت اسلامی، استکبارشناسی و استکبارستیزی بود و مقام معظم رهبری بارها فرمودند که خط خود را از دشمن  جدا کرده و به بسیاری از این رسانه‌های خارجی بگویید که راه ما از راه شما جداست.

معاون سابق دستگاه قضا با بیان اینکه فتنه امروز آن است به دشمن که همان آمریکا و مغرب زمین است، اعتماد کنیم، افزود: فتنه امروز این است که جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی را از سیرت خود که همان توجه به قانون خدا است خالی کنند.

وی افزود: دشمن در کنار اقتصاد مقاومتی، اقتصاد لیبرالی و در کنار فرهنگ اسلامی نیز فرهنگ غربی را معرفی و به جای آموزه‌های دینی نیز نسخه‌های غربی را برای ما تجویز می‌کند که این نقطه انحراف است. مقام معظم رهبری فرمودند که گره‌گشایی اقتصادی در لوزان و ژنو نیست، بلکه به دست جوانان توانای این کشور است.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: امروز ما دفاع از حق مردم و حقوق شهروندی را رفع فقر و محرومیت از مردم و ایجاد اشتغال برای جوانان می‌دانیم و معتقدیم مسئولین آنچه که حفظ حقوق این ملت بوده است را باید در راستای خدمتگزاری خالصانه برای رفع گره‌های مردم انجام دهند.

آیت‌الله رئیسی در بخش دیگری از سخنانش به سرکوب مردم مظلوم یمن،‌ بحرین و عربستان و شهادت آیت‌الله نمر و همچنین به بند کشیدن شیخ زکزاکی در نیجریه اشاره کرد و گفت: پیام ۹ دی می‌تواند برای همه مردم دنیا باشد و این تضمین‌کننده آن است که دشمن نتواند در برابر انقلابیون بایستد و الآن ۲۰ ماه مقاومت مردم یمن آل‌سعود را به استیصال کشانده و انشاءالله این استیصال به نابودی استکبار خواهد انجامید.

 

یوم‌الله ۹ دی روز نفوذناپذیری و ولایت مداری ایرانیان است

شرکت کنندگان در مراسم بزرگداشت یوم الله ۹ دی در بیانیه‌ای ، این روز را نماد نفوذناپذیری و ولایت مداری ایرانیان دانستند و بر اتحاد و استقامت در سایه ولایت فقیه تاکید کردند.

در این بیانیه آمده است: اکنون در هفتمین سالروز حماسه تاریخی یوم‌­الله نهم دی، با شعار بصیرت، ولایت­مداری و نفوذناپذیری مردم ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطرهی شهدای انقلاب اسلامی و محکومیت مجدد فتنه سال ۸۸، که با طراحی عوامل استکبارخارجی و اجرای ایادی داخلی آنان خسارات مادی و معنوی  بسیاری را بر کشور وارد نمود، مواضع خود را اعلام می‌کنیم.

این بیانیه می‌افزاید: براساس نظام اندیشهی توحیدی امام خمینی (قدس سره)، بی‏ تردید می‏ توان روز نهم دی ماه ۸۸ را از مصادیق «ایام الله» دانست؛ چراکه در آن روز، دست قدرت خداوند، از آستین ملت ایران بیرون آمد و بساط فتنه‏ گران را درهم پیچید؛ روزی که ملّت یک­پارچه، دریایی خروشان شد و توهمات را از صحنه جامعه اسلامی پاک کرد و روزی که بصیرت، دشمن‌ شناسی و زمان‏ شناسی مردم را به رخ بدخواهان کشید و تراز آمادگی‏ شان برای حضور به ‏موقع و موثر در هنگامه‏ های حساس را عیان کرد و به مصداق آیه شریفه «الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذینَ کَفَرُوا مِنْ دینِکُم‏» دشمنان را به یأسی تاریخی مبتلا کرد.

در این بیانیه تصریح شده است: نهم دی، «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت»، یوم الله است و گرامی‏داشت آن، نشانه‏‌ای است بر استمرار عهد اُمّت با ولایت و اجتماعات پرشور بزرگداشت این روز، گواهی است بر این حقیقت زنده در جان ملت ایران؛ و ما با تأسی به آیه شریفه «وَ مَنْ یُعَظِّمْ شَعائِرَ اللَّهِ فَإِنَّها مِنْ تَقْوَى الْقُلُوبِ» نهم دی را که یکی از مصادیق بارز شعائر دینی است گرامی می­داریم.

این بیانیه می‌افزاید: امروز، ملت بزرگ ایران، در حالی هفتمین سالروز حماسه سترگ نهم دی را گرامی می‏دارند که برخی افراد، از تریبون‏ های رسمی، سعی در تحریف این حادثه بزرگ دارند و حرکت فخیم و خروش عظیم ملت در مقابل فتنه‏ گران را به واکنشی احساسی نسبت به هتک شعائر حسینی تنزل می‏دهند تا ۸ ماه قشون‏ کشی فتنه‏ گران در خیابان‏ها و تاخت‏ وتاز بی‏ محابا بر عقاید دینی و انقلابی یک ملت، همچون آتش­ زدن مساجد، هتک حرمت مجلس عزای سالار شهیدان و توهین به مقدسات را از یادها پاک کنند.

در این بیانیه تاکید شده است: این افراد بدانند همان بصیرتی که مردم را به وحدت کلمه رساند و به میدان حضور و حماسه رهنمون شد، امروز نیز در قلب و فکر ملت، بروز و ظهور دارد و نخواهند گذاشت نماد بصیرت و هم‏عهدی امت و ولایت، به مسلخ تحریف برده شود؛ ما از این اشخاص و جریانات سیاسی می­خواهیم به جای دلسوزی برای سران فتنه و سخن گفتن از رفع حصری که نشان ه­ای از رأفت نظام اسلامی است، به فکر جبران خسارات عظیم ناشی از فتنه باشند؛ و از مسئولین محترم انتظار برخورد مناسب با سران فتنه و حامیان آن­ها را داریم.

این بیانیه می‌افزاید: ما شرکت­‌کنندگان در این تجمع حماسی هم­صدا با ملت بصیر و ولایتمدار ایران اسلامی اعلام می‏‌داریم همچون مقتدای خود که فرمود: «روی مسئله‌ فتنه حسّاسم»، همواره نسبت به مسئله فتنه و فتنه­ گران که از خطوط قرمز نظام است واکنش نشان داده و آمادگی همه­‌جانبه خود را برای مقابله با فتنه­‌های پیش­رو اعلام می­‌داریم.

در این بیانیه تاکید شده است:‌ ضمن یادآوری این مورد که ریشه اصلی فتنه، آمریکای جنایتکار بود اعلام می­کنیم: این شیطان بزرگ در قضایای اخیر و تمدید تحریم­های ظالمانه بار دیگر بدعهدی و غیرقابل اعتماد بودن خود را نشان داد و طبق فرموده مقام معظم رهبری (مد ظله ­العالی) « ما دولت ایالات متّحده‌ی آمریکا را دولتی غیرقابل اعتماد میدانیم» و شعار همیشگی ملت ایران را   مرگ بر آمریکا سر می‌دهیم.

«در پایان با گرامی‏داشت یاد پیر و مرادمان، خمینی کبیر که  احیاگر اسلام ناب در عصر حاضر بود و نهضت او نه  تنها ایران اسلامی، بلکه تمامی معادلات جهانی را متحول کرد؛ ضمن محکومیت تلاش­های مذبوحانه اخیر دشمنان در تخریب شخصیت والای ایشان ، این وصیت او را در فکر و دل، زنده نگاه می‏داریم که فرمود: «بر ملت شریف ماست که این ایام اللَّه را که هدیه‏هایى از عالم غیب ربوبى است با جان و دل حفظ، و با چنگ و دندان نگهدارى کنند؛ و با شعار و شعور بر مخالفان مکتب و خدمتگزاران به شیاطین بزرگ و کوچک بتازند و صفهاى خود را فشرده‏تر و دلهاى خود را مطمئن‏تر، با قدم استوار و تصمیم آهنین، بر مشکلات و توطئه‏هاى غرب و شرق غلبه کنند»

آری! «إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذینَ یُقاتِلُونَ فی‏ سَبیلِهِ صَفًّا کَأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ»

 

اعلام انزجار سمنانی ها از فتنه و فتنه گران در یوم الله 9 دی

 به گزارش مرآت، تجمع بزرگ 9دی همزمان با هفتمین سالگرد حماسه 9 دی و روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در میدان امام شهرسمنان برگزار شد.

در این تجمع، اقشار گوناگون اعم از فرهنگیان، دانشجویان، بسیجیان و دانش آموزان و همچنین مسئولان شهری و استانی حاضر شدند.

تجمع کنندگان با سر دادن شعارهای "مرگ بر فتنه گر"،"مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" بار دیگر با آرمان های انقلاب تجدید میثاق و حمایت خود از رهبری را اعلام کردند و بار دیگر بر دفاع همه جانبه از انقلاب و نظام اسلامی تأکید کردند.

مردم ولایتمدار و با بصریت سمنان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین محکومیت فتنه گران، خواستار مجازات عاملان فتنه سال 88 و سردمداران این حرکت ضدانقلابی شدند.

در این مراسم که با حضور حداکثری سمنانی ها بود، یوسف سلطان به مرثیه خوانی پرداخت.

مراسم بزرگداشت 9 دی سمنان با سخنرانی سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همراه بود که یکی از ویژه برنامه های هفتمین سالگرد یوم الله نهم دی است.

شکوه حماسه 9 دی در کهگیلویه و بویراحمد/ آتش فتنه بار دیگر خاموش شد

مراسم سالروز 9 دی در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار، مسئولان اجرایی استان و قشرهای مختلف مردم در مصلی امام خمینی شهر یاسوج برگزار شد.

شهر یاسوج امروز شهر حماسه و افتخار بود و جمعیتی که امروز در مصلی امام خمینی (ره) برای گرامیداشت 9 دی حاضر شدند نشان دادند که همواره برای دفاع از ارزشهای نظام و انقلاب سر از پا نمی شناسند.

در مصلی امام خمینی شهر یاسوج جای سوزن انداختن نبود زیرا همه آمدند و به فرمان رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند تا 9 دی برای همیشه فتنه ها را خاموش و خود نیز به عنوان یک روز تاریخی جاودانه به یادگار بماند و همه ساله نیز گرامی داشته شود.

عشایر کهگیلویه و بویراحمد با لباس‌های محلی چقه و زناره در صف‌های نخست مراسم امروز شرکت کردند و با شعارهای کوبنده مرگ برآمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر صهیونیست، مرگ بر فتنه گر بار دیگر انزجار خود را از فتنه گران داخلی و خارجی ابراز داشتند.

زنان و دختران کهگیلویه و بویراحمدی نیز به همراه فرزنندان خردسال خود در حماسه 9 دی امروز شرکت کردند و بار دیگر وفاداری خود را به آرمان های شهدا و انقلاب ثابت کردند.

توزیع کتابچه هایی با عنوان "فتنه خط قرمز انقلاب " شامل بازخوانی بیانات رهبر انقلاب پیرامون فتنه از سال 88 تا سال 95 از جلوه های ویژه این مراسم بود.

در سایر شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد شامل کهگیلویه ، گچساران، بهمئی ، چرام، لنده ، دنا و باشت نیز مراسم 9 دی با شکوه هر چه تمام تر برگزار شد و سخنرانان به فتنه 88 و خسارت هایی که سران فتنه برای کشور به بار آوردند برای شرکت کنندگان روشنگری کردند.

شهرستان دنا : دنا نشینان با صفای همیشگی شان به جمع بزرگ 9 دی ها پیوستند
 
 
 لنده ای ها حماسه 9 دی 88 را تکرار کردند
 
 
 - شهرستان چرام : چرامی ها با حضور در مراسم 9 دی وفاداری خود را به نظام و انقلاب نشان دادند.
 
 
 
 
- شهرستان بهمئی : مردم بهمئی با حضور خود در راهپیمایی 9 دی چشم فتنه گران را کور کردند

- شهرستان گچساران: لبیک به فرمان رهبر و پیوند با امامت

- شهرستان کهگیلویه : همچون همیشه پای آرمانهای انقلاب می مانیم و گوش به فرمان رهبریم

- شهرستان باشت: نخواهیم گذاشت فتنه گران کوچکترین توطئه ای علیه ایران اسلامی را عملیاتی کنند

بزرگداشت حماسه 9 دی در شیراز
 
مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی شب گذشته با حضور بیژن نوباوه، احسان قاضی زاده هاشمی و کامران باقری لنکرانی در دانشگاه شیراز برگزار شد.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما، فریادهای انزجار مردم استان گلستان از فتنه گران و بدخواهان، در روز حماسه 9 دی، یادآور وفاداری این ملت به ولایت است چرا که این مردم همواره در صحنه های مختلف که نظام به حضور آنها نیاز داشته است همگام با سایر شهرهای کشور اسلامی به میدان آمده اند و با فریاد " ما همه سرباز توئیم خامنه ای گوش به فرمان توئیم خامنه ای " بار دیگر راههای نفوذ را بر دشمن داخلی و خارجی بسته است.

گزارش تصویری/ تجمع بزرگ یوم الله 9 دی در گرگان

تجمع بزرگ مردم انقلابی و ولایتمدار گرگان در حماسه 9 دی، ساعت 9 صبح امروز پنج شنبه همزمان با سراسر کشور در مصلی وحدت گرگان برگزار شد.

002 1

تجمع بزرگ 9 دی در مدرسه علمیه منتظره گنبدکاووس

قابوس نامه: تجمع بزرگ مردم انقلابی و ولایتمدار گنبدکاووس در حماسه 9 دی، امروز صبح همزمان با سراسر کشور، در مدرسه علمیه برگزار شد.

qaboosnameh 7

qaboosnameh_17.jpg (400×600)qaboosnameh_19.jpg (400×600)

تجمع بزرگ 9 دی در شهرستان بندرگز

کناره: مراسم بزرگداشت سالروز یوم الله ۹ دی با حضور گسترده اقشار مختلف مردم و مسئولین در شهرستان بندرگز برگزار شد .

hamasedey24654325 1

 hamasedey24654325 1

 

 hamasedey24654325 1

 hamasedey24654325 1

 

تجمع بزرگ 9 دی در شهرستان کلاله

مردم شهرستان کلاله با حضور پرشور خود در تجمع 9 دی سال 95، با نظام، آرمان های انقلاب و ولایت فقیه بیعت دوباره کردند.

kalalekhabar_20.jpg

 

kalalekhabar_30.jpg

 

kalalekhabar_40.jpg

تجمع بزرگ 9 دی در شهرستان بندرترکمن

همزمان با هفتمین سالروز حماسه تاریخی 9دی و میثاق امت با ولایت ، مراسم گرامیداشت این حماسه تاریخ ساز انقلاب اسلامی در مسجد جامع بندرترکمن برگزار شد.

 

 

تجمع بزرگ 9 دی در شهرستان مینودشت

مراسم گرامی داشت حماسه 9 دی سال 88 با حضور آحاد مختلف مردم ولایتمدار در مسجد جامع مینودشت برگزار شد.

minookhabar42 2

minookhabar42 2

تجمع بزرگ 9 دی در شهرستان گالیکش

مراسم گرامی داشت حماسه 9 دی سال 88 با حضور آحاد مختلف مردم ولایتمدار گالیکش در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

nilkooh2055 1

 

nilkooh2055 1

nilkooh2055 1

 

nilkooh2055 1

تجمع بزرگ 9 دی در شهرستان رامیان
 

تجمع بزرگ مردم انقلابی و ولایتمدار شهرستان رامیان در حماسه 9 دی، صبح امروز همزمان با سراسر کشور در مصلی نمازجمعه رامیان برگزار شد.

9dy13ram95

تجمع بزرگ 9 دی در شهرستان آزادشهر

تجمع بزرگ سالروز یوم ا... ۹ دی٬ در میدان مرکزی شهر با حضور مردم ولایتمدار شهرستان آزادشهر برگزار شد.

IMG 2996

IMG 2974

IMG 2971

IMG 2967

IMG 2950

 

IMG 2939

IMG 2932

 

IMG 2915

تجمع بزرگ 9 دی در شهرستان گمیشان

تجمع بزرگ مردم انقلابی و ولایتمدارگمیشان در حماسه 9 دی صبح امروز پنج شنبه همزمان با سراسر کشور در سالن کتابخانه امام محمد غزالی گمیشان برگزار شد.

 

n02

 

 

n05

 

n07

 

n09

تجمع بزرگ 9 دی در شهرستان رادکانا

رادکانا: تجمع بزرگ مردم انقلابی و ولایتمدار شهرستان کردکوی در حماسه 9 دی، همراه با نماز ظهر و عصر امروز پنج شنبه در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

img_0941

img_0951

img_0961

img_0967

img_0970

 

 

حضور کرمانی ها در مراسم بزرگداشت 9دی
 
سخنرانی مسئولین در استان کرمان در بزرگداشت یوم الله 9 دی ماه 1395 دیار کریمان به شرح ذیل می باشد .

مدعوین در بزرگداشت 9 دی ماه روز پاسخ مردم ولایتمدار ایران زمین به فتنه گران و حامیان سران فتنه، در جمع مردم ولایتمدار استان کرمان ضمن تشکر از حضور پر شور و همیشگی آنان از اهمیت این روز بسیار مهم گفتند.

کرمان:حماسه 9 دی  فتنه گران را به زباله دانی تاریخ انداخت/ پرونده فتنه گران سیاه است و ما به همان صراحت تنفر خود را از آنان ابراز می داریم

 

آیت الله سید احمد خاتمی نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری  امروز صبح در مراسم با شکوه 9 دی در جمع مردم کرمان اظهار داشت: حماسه 9 دی تکرار حماسه نوزدهم دی بود ، حماسه نوزدهم دی تاج و تخت سلطنت و طاغوت را برانداخت و حماسه 9 دی هم فتنه گران را به زباله دان تاریخ انداخت.

وی گفت: حماسه 9 دی وحدت ملت ماست نماد این وحدت همین اجتماع شماست که می توانم بگویم کرمان پاره های تن و همه خدمتگزارانش را به صحنه آورده است.

آیت الله خاتمی افزود: حماسه 9 دی حماسه وحدت ماست و آنها که این حماسه را تفرقه انگیزی می دانند خود فتنه گرند همه کرمان در این اجتماع هستند من می خواهم بگویم باید حماسه 9 دی را شناخت نباید اجازه داد کسانی این حماسه را تحریف کنند.

وی  حماسه 9 دی را با  6 عنصر معرفی کرد و ابراز داشت: اولین عنصر، حمایت از ولایت و حمایت از نظام بود اهانت به سید الشهدا اهم عامل بود جماعت بزرگ ده ها میلیونی حماسه 9 دی به صحنه آمدند تا از ولایت حمایت کنند و شعار دیروز و امروزشان این بود" این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده"،

نماینده مردم کرمان درمجلس خبرگان رهبری بیان داشت: ولایت ستیزی ریشه جنایات بعدی شد چون با ولایت در افتادند قانون را نپذیرفتند چون با ولایت در افتادند عکس امام  به آتش کشیده شد چون با ولایت در افتادند  حرمت عاشورا شکسته شد و چون با رهبری در افتادند خانه خدا به خون کشیده شد .

آیت الله خاتمی عنوان کرد: حماسه 9 دی،  حماسه بیعت جاوید دیروز و امروز با ولایت است اگر از این تک تک جماعت بزرگ که در این اجتماع بزرگ هستند بپرسید همه یک جمله می  گویند ما تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون حامی ولایت هستیم، عنصر ولایت مداری به فضل خدا در گوشت و پوست و خون این مردم است.

وی اذعان داشت: مردم نجیب ، فهیم و ولایت مدار استان کریمان ، کرمان در مراسم 9 دی می گویم فتنه های بعدی را هم ولایت گریزی و ولایت ستیزی رقم می زند بیدار باشیم و ببینید که قانون اساسی مشروعیت سه قانون را به ولایت فقیه نسبت می دادند.

امام جمعه موقت تهران  با تاکید بر اینکه عنصر ولایت مداری عجین با حماسه 9 دی است، اظهار داشت: عنصر دوم،  نفرت از کسانی که به انقلاب  ضربه زدند شما مردم بعد از انقلاب  تهاجم را تجربه کردید یکی  جنگ8  ساله و یکی هم تهاجم داخلی که در قالب فتنه خودش را نشان داد همان جریانی که مقابل مولا علی (ع) ایستاد و با همان خصوصیات در مقابل نظام ایستادند .

وی گفت: در فتنه 88 جریان ناکثین که در مقابل علی (ع) ایستادند روزی روزگاری خودی بودند تجلیل ها از پیامبر داشتند رزمنده خط مقدم بودند و بعضی با اصرار خودشان به جبهه رفتند اما مقابل مولا علی (ع) ایستادند اینجا جای بصیرت عمار 95 ساله شهید که همه جا می نشست و نگاهش تجسم خاتم انبیاء علی بود و پست سرمولا علی ایستاد.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه حماسه 9 دی این تبری را نشان داد، عنوان کرد: مردم نشان دادند اهل تولی و تبری بودند و هر دو ارادتشان را با ولایت با تبری از دشمنان ولایت نشان دادند چرا که نمی شود تولی بی تبری باشد.

وی با بیان اینکه  در مقابل دشمنان محکم ایستادن یعنی تبری ، اذعان داشت: بعد از گذشت ده سال از فتنه هنوز از آن به بدی یاد می کنند نمی توان گفت ما ولایت را دوست داریم اما خط قرمز ما فتنه است.

نماینده مردم کرمان درمجلس خبرگان رهبری افزود: حماسه 9 دی تبری از ولایت ستیزان است و فتنه گران و حامیانشان بدانند  تا فتنه گری آنهاست این تبری هم هست.

آیت الله خاتمی به سومین عنصر اشاره کرد و گفت: حماسه 9 دی ، حماسه وحدت ملت بود بعضی ها آدرس غلط ندهند. وحدت با ولایت شکل می گیرد قرآن می فرماید : ولایت فتنه تجلی مولا علی (ع) است این اجتماع بزرگ همانگونه که گفتند اجتماع وحدت بمانیم اما نه اجتماع تحریف شده.

وی افزود: کسانی که برای تفرقه آمده اند در حماسه 9 دی شرکت نمی کنند چون سبب تفرقه است این نشان از بی بصیرتی است اگر بصیرت داشتند می فهمیدند حماسه 9 دی تفسیر درست وحدت است کسانی که رویارویی با فتنه هستند اینها طرفدار وحدت هستند اما کسانی که با مردم مقابله می کنند و یا سخنران در جلسه از فتنه می گوید جلسه را ترک می کنند آنها خود فتنه گر هستند مگر شما از فتنه بدتان می آید شما دیدید سران سه قوه فتنه را محکوم کردند پس اگر وحدت را پیدا نکردید در حماسه 9 دی این وحدت را بیابید.

آیت الله خاتمی چهارمین عنصر را پاسداری از انقلاب اسلامی دانست و بیان داشت:  مردم مفت این انقلاب را بدست نیاوردند که آن را مفت از دست بدهند،  مردم نزدیک به 300 شهید نثار انقلاب کردند، مردم پاسدار انقلاب بزرگشان هستند با بصیرت به موقع و با فهمیدن به موقع وارد میدان شدند و دشمنان مردم مدتهاست که راهشان را جدا کردند و به ترامپ نامه می نویسند که تحریم ها را به مردم ایران زیاد کنید اینها فتنه گران هستند ، فتنه گران دقیقا لذیذترین غذاها را در سفره فتنه گران گذاشتند.

وی ادامه داد: از روز 10 دی 88 تحریم ها شروع شد معلوم می شود دشمنان 8 ماه به حرکات شیطانی فتنه گران امید داشتند و مردم آنها را ناکام گذاشتند ، "هر که با آل علی در افتاد بر افتاد".

آیت الله خاتمی مقاومت مردم در جنگ تحمیلی 8 ساله همراه با بصیرت و خستگی ناپذیری را پنجمین و آخرین عنصر اساسی حماسه 9 دی برشمرد.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: برخی می گویند تا کی فتنه را دنبال می کنید و تا کی فتنه تمام می شود قرآن آن را بیان کرده است تا فتنه گران تسلیم حق نشدند و تا سران فتنه اعتراف به خیانت در حق ملت نداشته باشند این حرکت به فضل خدا ادامه خواهد داشت.

آیت الله خاتمی در پایان خاطرنشان کرد: من به صراحت  می گویم کسانی هستند که  در پی فراموشی کشاندن فتنه 88 هستند آنهایی که در بعضی جاها از فتنه می گویند خود فتنه گرند ،  حمایت از فتنه و فتنه گری است سران فتنه گران مکتوب بنویسند به بیراهه رفتند حامیان فتنه بدانند گذشت زمان از جرمشان نخواهد کاست پرونده فتنه گران پرونده سیاه است ما به همان میزان تولی داریم با همان میزان با همان صراحت و شهادت و فریاد برائت  و تنفر خود را از فتنه گران و حامیانشان ابراز می داریم .

 

رفسنجان:سران فتنه گناهی نابخشودنی مرتکب شدند / نشست و برخاست با فتنه گران نهایت ذلت است

حجت الاسلام رمضانی پور در مراسم گرامیداشت یوم الله ۹ دی برای این حماسه باشکوه دو نتیجه برشمرد و اظهار داشت: بلوغ سیاسی و بصیرت مردم و دیگری میثاق مجدد با ولایت در این روز رقم خورد.

وی افزود: بدون تعارف دشمنان دنبال فاصله انداختن میان امت و ولایت است، گمان میکردند بعد از رحلت امام(ره) کسی نیست که بتواند کشور را به خوبی اداره کند اما امروز می بینند که رهبر فرزانه انقلاب همچون امام مواظب ا(ره) این انقلاب هستند.

رمضانی پور تصریح کرد: در قضیه فتنه ۸۸ میلیاردها دلار هزینه کردند و به سران فتنه و نوچه های آنها پول دادند گروه های ملحد ، ضد انقلاب و منافق همه جمع شدند زیر پرچم فتنه سبز و غافل بودند که چه اتفاق بزرگی می افتد.

وی بیان داشت: تنها یک گناه فتنه گران این بود که بر نظام خسارت وارد کردند و آبرو ریختند، ۴۰ میلیون رایی که سرمایه ی این ملت بود را این فتنه گران از بین بردند و این گناه نابخشودنی است.

امام جمعه رفسنجان خاطر نشان کرد: کاری که امروز با سران فتنه صورت میگیرد اوج محبت رهبر فرزانه انقلاب است وگرنه مجازات اینها خیلی بالاتر از حصر است.

وی افزود: تصویر ادمی که به مردم  و نظام خیانت کرده  اگر در نظام های دیگر دنیا بود چندین بار اعدام و از صحنه دنیا محو میکردند در حالیکه بعضی ها افتخار میکنند با سران فتنه عکس بردارند و این نهایت ذلت است که با سران فتنه نشست و برخاست کنند.

رمضانی پور خاطرنشان کرد: اگر محکوم در جلسه ای باشد فتنه ای باشد آن مجلس ننگ و نفرین است در حالیکه فتنه گران را گاهی در محافل اموزشی راه می دهند و بها می دهند؛ باید مراقب باشیم.

وی افزود: فکر نکنیم فتنه تمام شده است نه بلکه مانند آتشی زیر خاکستر است که اگر میدانی پیدا کنند سر بر می آورند.

رمضانی پور اظهار داشت: شما مردم انقلابی بی تفاوت نباید باشید باید انقلابی عمل کنید و انقلابی فکر کنید انقلاب اسلامی پیروز شد و استمرار ان از اهم مسائلی است که همه باید دغدغه ان را داشته باشیم.

وی بیان داشت: تاکید رهبری برای این است که ما به غفلت نرویم و دشمنان ما از این غفلت استفاده می کنند.

بم: زمانی که حضرت آقا فرمود جان ناقابلم را کف دست می گیرم ساکتین کجا بودند؟

حجت الاسلام دانشی امام جمعه بم در این مراسم گفت: هرچند طبیعی است که سلایق سیاسی گوناگونی وجود داشته باشد اما ملت عزیز ایران حس کرد که اساس اسلام و انقلاب در خطر است و اگر بهانه شروع فتنه اعتراض به انتخابات بود اما روند پیگیری آن نشان داد دیگران در حال بهره برداری از آن هستند و خواسته یا ناخواسته عده ای در این فتنه شرکت پیدا کردند.

وی افزود: 9 دی هم روز تجدید میثاق با رهبری و هم روز اعتراض و انتقاد به فتنه گران و کسانی است که فتنه را بوجود آوردند، زمانی که حضرت آقا فرمود جان ناقابلم را کف دست گرفتم ساکتین فتنه کجا بودند کجا بودند افرادی که برخی سابقه ریاست جمهوری این نظام را هم دارند کجا بودند تا سینه سپر کنند در حالی که با سکوتشان خواسته یا ناخواسته بر آتش فتنه افزودند چراکه ما نامه ی بدون سلام و والسلام را فراموش نکردیم.

امام جمعه بم تاکید کرد: ما انگیزه خوانی نمی دانیم، از وضعیت افراد هم اطلاع نداریم، اما نگارنده نامه ی هتاکانه ای که در آن خبر از آتش فشان های درون سینه داده شده بود و به نوعی زمینه سازی فتنه بود باید در پیشگاه خداوند و این ملت پاسخگو باشد، موسوی و کروبی ملعون عروسک هایی خیمه شب بازی بودند که از سوی افراد دیگری فرمان می بردند.

وی در پایان گفت: عاملین فتنه، ساکتین فتنه و موثرین فتنه باید در پیشگاه خداوند و مردم پاسخگو باشند.

نرماشیر:کمترین حکم سران فتنه در صورت محاکمه اعدام است/جامعه ای که فرمان ولی امرش برزمین بماندخیر نخواهد دید

حجت الاسلام موسی عضنفر آبادی صبح امروز در جمع مردم نرماشیر در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی اظهار داشت: این انقلاب بالطف خداوند ومردم به بار نشسته،اگردرداخل حفظ نشود درجهان هم حفظ نخواهدشد.

رئیس دادگاه انقلاب تهران ادامه داد: فتنه۸۸ فتنه سنگینی بود وفتنه ازقبل ازانتخابات کلیدخورده بودوانتخابات رابستری برای فتنه انتخاب کرده بودند.

وی با بیان اینکه اگردرانتخابات موسوی هم پیروز می شد فتنه سنگین تر می شد،افزود:امروز منافقان کوردل برندشان همان پارچه سبزاست که به عنوان نمادضدانقلاب درخارج ازکشور انتخاب کردندوبعضی از فتنه گران به سران کشور آمریکا  اسرار میکردند که تحریمهای ایران را تمدیدو بیشترکنند.

حجت الاسلام غضنفرآبادی در ادامه به حکم فتنه گران اشاره و عنوان کرد:اگرامروز سران فتنه محاکمه شوند کمترین حکمشان اعدام است چرا که برای این انقلاب وکشور امن خون های زیادی داده شده این انقلاب به سادکی بوجود نیامده که هرکس از راه برسد و با دشمن دست به یکی کند وفتنه بسازد.

رئیس دادگاه انقلاب تهران با بیان اینکه دشمنان ایران رشد وپیشرفت کشور ما را نمی خواهند،افزود:برجامی که مسئولین ما فکرمیکردند آمریکا خوبی مردم ایران رامیخواهدولی اینطور نشد واگرمسئولین ما به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل میکردند این اتفاقات رخ نمیداد.

عضنفرآبادی تاکید کرد: امروز وظیفه ما این است که فرمایش مقام معظم رهبری بر زمین نماند و هرجامعه ای که فرمان ولی امرش برزمین بماندخیر نمی بیند.

وی افزود:اگرکسی خلاف معنویات امام واین انقلاب عمل کرد نبایدبه ان اعتمادکرد.

حجت الاسلام غضنفرآبادی خاطر نشان کرد:مسئولین خادم مردم هستند و بایدتلاش کنند طعم شیرین این انقلاب را به مردم بچشانند،مردم ایران همیشه پای نظام و انقلابشان بوده و هستند وعزت واقتدارخودشون را درکنار ولایت می بینند.

شهربابک:شعار «مرگ بر آمریکا» برای ما یک فریضه است/ ولایت پذیری برخی رؤسای جمهور کشورهای دیگر نسبت به بعضی از مسئولین ما بیشتر است

حجت الاسلام علیدادی امام جمعه بخش هنزا در جمع تجمع کنندگان بزرگداشت  ۹ دی؛ در شهرستان شهربابک، شعار “مرگ بر آمریکا” را یک فریضه خواند و گفت: برخی ها درصدد بودند در قالب برجام با آمریکا سازش کرده و شعار “مرگ بر آمریکا” را کم رنگ و راهپیمایی ها را به تجمعات تبدیل کنند اما امام خمینی(ره) فرمودند هر چه فریاد و نفرت دارید بر سر آمریکا بزنید. لذا شعار “مرگ بر آمریکا” برای ما یک فریضه است

وی افزود: بی اهمیت نشان دادن نقش مردم در عرصه های مختلف جامعه توسط فتنه گران هنگام انتخابات ، جسارت به ارزشهای مقدس انقلاب اسلامی و اهانت به ستون اصلی انقلاب و خیمه دین یعنی ولایت فقیه؛ موجب خلق حماسه ۹ دی شد.

حجت الاسلام علیدادی تصریح کرد: فتنه گران در صدد بودند با مقدس جلوه دادن چهره های مطرود انقلاب، آنها را عنوان انسانهای مقدس و یاران امام جا اندازند اما ۹ دی تمام بساط فتنه گران را برچید

وی اظهار داشت: جا دارد، با توجه به خیانتهایی که موسوی ، کروبی و خاتمی  به نظام کردند. افرادی که خواسته و یا ناخواسته به  آنها رای دادند تا زنده هستند و فرصت دارند توبه کنند

امام جمعه بخش هنزا به نقش ولی فقیه در مهار فتنه۸۸ اشاره کرد و گفت: امام خامنه ای با ایراد خطبه خود در سال۸۸؛ کشور را از یک پیچ سنگین تاریخی نجات داد و بساط فتنه را در هم پیچید لذا نباید به نقش مهم رهبری بی توجه بود و درس ولایت پذیری را از ۹ دی گرفتیم.

وی افزود: ولایت پذیری برخی رؤسای جمهور کشورهای دیگر نسبت به بعضی از مسئولین ما بیشتر است. ولایت پذیری را درس بگیرید که مهم ترین مسئله امروز ولایت پذیری است

حجت الاسلام علیدادی گفت: کشور ۳ سال با هزینه های سنگین درگیر مذاکرات شد اما تنها حسن برجام برای ما؛ این بود که مسئولین فهمیدند آمریکا دشمن است و هیچگاه از دشمنی خود دست بر نمی دارد.

وی افزود: سازشکاری یکی از عیوب برجام بود. در زمانی که کشور ما عزای عمومی داشت و جنازه شهدای حجاج ما بر روی زمین افتاده بود با دشمن دست دادند و به او لبخند زدند تا مذاکرات به نتیجه برسد

امام جمعه بخش هنزا اظهار داشت: خروجی برجام تمدید تحریم های ایران توسط مجلس نمایندگان و مجلس سنا بود. اما عیبهایی که به واسطه برجام بر سر هسته ای ما به وجود آمد نابخشودنی است

وی افزود: بعضی ها فکر می کنند اگر با آمریکا رابطه برقرار کنیم وضعمان خوب می شود در حالی که آمریکا اگر می تواند وضع خود را درست کند و همچنین اگر با آمریکا می خواستیم رابطه برقرار کنیم دیگر این همه شهید تقدیم انقلاب اسلامی نمی کردیم

حجت الاسلام علیدادی گفت: ای نمایندگان مجلس چرا افرادی که در مجالس گذشته نمره قبولی نگرفتند و مهر فتنه گری بر پیشانی داشتند در این مجلس تایید می شوند؟

وی خطاب به فرا خواندن فرمانداران و بخشداران ۴ استان در امروز (۹ دی) به مشهد گفت: مسئولینی که در مشهد جلسه گرفته اید. برای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه تنها راه خروج کشور از تحریمها، اقتصاد مقاومتی است؛ جلسه بگیرید

امام جمعه بخش هنزا گفت: درود بر مردم بصیر که اگر مسئولین را هم در مشهد جمع کنند؛ باز در صحنه خواهند بود و تا زمانی که زنده اند در خط ولایت حضور دارند

وی افزود: امروز هر چه داریم از ولایت فقیه داریم و علاوه بر ما؛ سوریه، عراق و افغانستان هم هر چه دارند از رهبری ما دارند.

براندازی نظام، استراتژی شوم فتنه 88/ مقام معظم رهبری موثرترین کنشگر عرصه بحران 88

همایش بزرگ بصیرتی 9 دی همزمان با سراسر کشور در شهرستان های استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین عزیز الله شیخ مسئول نهاد رهبری در مجتمع آموزش عالی سراوان در گفت و گو با شستون با بیان اینکه  براندازی و تغییر در نظام اسلامی ایران استراتژی شوم غرب در فتنه 88 بوده است، گفت: دخالت کشور های خارجی در شکل گیری فتنه 888 بسیار بارز و تعیین کننده است.

وی سازمان های بین المللی، سرویس های اطلاعاتی، سفارتخانه ها، موسسات تحقیقاتی و افراد ذی نفوذ کشورهای خارجی را از عوامل راه اندازی فتنه 88 دانست و افزود: هدف و تاکتیک پشت پرده همه آن کشور ها در فتنه 88 براندازی نظام بوده است.

مسئول نهاد هبری در مجتمع آموزش عالی سراوان با اشاره به اینکه تحولات پس از انتخابات در ایران نمونه بارز استفاده از شبکه های اجتماعی بوده است، اظهار داشت: دشمنان ایران با مجبور کردن سایت های خبری و تلویزیون ها حماسه 9 دی را پوشش خبری دادند.

 وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری موثرترین کنشگر در عرصه بحران 88 بوده است، بیان داشت: مقام معظم رهبری با مدیریت حکیمانه خود توانستند از مشکلات و تغییر انقلاب اسلامی جلوگیری کنند.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ با بیان اینکه باید از ظرفیت حماسه 9 دی در راستای بصیرت افزایی هرچه بیشتر در بین مردم استفاده کنیم، گفت: علما  می توانند در بصیرت افزایی و تبیین نقش دین، رهبری و مردم در به وجود آمدن حماسه 9 دی نقش مهمی داشته باشند.

وی در پایان گفت: لازم است از تمام ظرفیت خود برای برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‌تر برنامه‌ها استفاده لازم صورت گیرد تا شاهد برنامه‌های بیشتر و بهتری در این زمینه باشیم.

 

9 دی تجلی عینی بصیرت و اوج ولایت مداری ملت ایران است

مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی به همت کانون بسیج فرهنگیان در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش سیب وسوران با حضور قشر فرهنگیان این شهرستان برگزار گردید.

درابتدای این مراسم محمدرحیم بیجارزهی مدیر آموزش وپرورش شهرستان ضمن عرض خیر مقدم گفت: امروز دور هم جمع شده ایم  تا حماسه بزرگ نه دی و حضور پرشور ملت و اطاعت از رهبری در 9 دی سال 88 را گرامی بداریم.

وی گفت: ملت بزرگ ایران چه قبل ازانقلاب چه زمان انقلاب و چه بعد از انقلاب همیشه و در همه حال برای دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی حماسه آفریده اند و همین ویژگی است که این ملت را از ملت های دیگر متمایز کرده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خاطر نشان کرد: درتمامی جهان انسجام، وحدت ، همدلی واطاعت از رهبری ملت ایران ستودنی است وهمین گوش به فرمان بودن و اطاعت از مقام معظم رهبری این نظام وانقلاب را بیمه کرده است.

وی افزود: گرامیداشت 9 دی که به عنوان روز بصیرت در تاریخ ثبت شده است یادآوری است که  ملت بیدار باشند، ملتی که بصیرت و آگاهی داشته باشد شکست نمی خورد.

وی همچنین از جایگاه معلمین در بصیرت افزایی به عنوان اساسی ترین و حساس ترین نقش یاد کرد و گفت:با توجه به اینکه طی بررسی های انجام شده تقریبا 40 میلیون نفر از جمعیت کشور بطور مستقیم وغیر مستقیم با آموزش و پرورش و 13میلیون دانش آموز با معلمین ارتباط دارند پس اول باید خودمان در راستای بصیرت افزایی درتمامی زمینه ها تلاش کنیم و بعد بکوشیم تا با تربیت دینی وبصیرت افزایی دانش آموزان در تمامی زمینه گامهای موثری برداریم.

مدیر آموزش وپرورش شهرستان سیب و سوران درپایان نیز افزود: بصیرت و دانایی ما را از هرگونه افراط و تفریط منع می کند بصیرت که باشد در کنار آن اعتدال می آید وباعث می شود که جلوی خونریزی هایی که به اسم اسلام انجام می شود گرفته شود.

در ادامه ی این مراسم سرهنگ حسین فروغی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیب و سوران با خواندن خاطره ای از شهید خرازی  تمامی حضار در جمع را بسیار تحت تاثیر قرار داد و بعد به تشریح فتنه 88 و حماسه 9 دی پرداخت.

وی گفت: درایت و هوشمندی ولی فقیه در برخورد با فتنه عامل مهمی بود که موجب به‌ وجود آمدن یوم‌الله 9 دی شد.

 

فتنه ۸۸ دست مایه ای برای تشدید تحریم های جدید علیه کشور شد/۹دی سند بیداری و بصیرت ملت ایران است

حجت الاسلام والمسلین محمد مهدی گلشاهی در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: نظام استکبار ازهمان ابتدای شکل گیری نظام جمهوری اسلامی در مبارزه و جنگ با انقلاب بود و از مخالفت ومبارزه ای علیه ملت ایران کوتاهی نکرد تاجاییکه با استفاده از عمال خود در منطقه، جنگی 8 ساله و نابرابر را بر کشور ما تحمیل کرد.

وی افزود: اعمال تحریم های ظالمانه یکی از حربه های دشمنان نظام جمهوری اسلامی برای متوقف کردن قطار انقلاب بود و روز به روز نیز بر این تحریم ها می افزایند در واقع دشمن بنا ندارد اجازه پیشرفت و ترقی به ملت ایران بدهد چراکه به خوبی دریافته است که در پرتو این انقلاب بسیاری از مسلمانان در مقابل کفر به پا می خیزند، بیداری اسلامی و بهار عربی نیز به تاسی از انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی از هرفرصتی برای ضربه زدن به کشور استفاده می کند، خاطرنشان کرد: یکی از میادینی که دشمن به مقابله با ملت ایران برخواست و توانست به ملت ما ضربه بزند، جریان فتنه 88 بود، اغتشاشات سال 88 آبروی نظام را به خطر انداخت و عده ای نیز بعد انتخاباتزمینه را برای سوء استفاده دشمنان فراهم کردند و با هدایت استکبار جهنی و استفاده از ابزار رسانه ای فضایی متشنج در کشور ایجاد کرده و اتفاقات بدی رقم خورد.

 حجت الاسلام والمسلین گلشاهی فتنه 88 را بهانه ای برای افزایش تحریم ها علیه کشور عنوان و تاکید کرد: فتنه 88 بهانه ای برای افزایش تحریم ها به دست دشمنان داد چرا که در آن دشمنان به خوبی به نقاط ضعف ما آگاه شدند و از آنها برای اعمال فشار و تحریم علیه خودمان استفاده کردند به عبارتی از آب گل آلود فتنه ماهی گرفتند و تحریم های کشور را تشدید کردند.

وی تصریح کرد: مدیریت فتنه 88 از سوی کشورهای غربی بود و اکنون با گذشت چندین سال، رسانه های غربی به نقش خود در فتنه88 اعتراف می کنند و از چندین سال برنامه ریزی برای طرح ریزی جریان فتنه و تربیت افراد مورد نیاز این کار پرده بر می دارند و رهبر معظم انقلاب نیز در این باره می فرمایند" حداقل 10 تا 15 سال برنامه ریزی پشت جریان فتنه بود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه میرجاوه پشتیبانی از ولایت فقیه را رمز ماندگاری انقلاب اسلامی دانست و اذعان کرد:اگرچه  فتنه 88 پیامدها منفی زیادی برای کشور به همراه داشت، عزت و آزادمردی ملت ما را به خطر انداخت و این دشمنان را به ضربه زدن به ملت ایران امیدوار کرد اما تا زمانی که ملت، پشتیبان ولایت فقیه هستند دشمن راه به جایی نخواهد برد

وی با بیان اینکه 9دی سند بیداری و بصیرت ملت ایران است، بیان کرد: انچه در 9دی سال 88 اتفاق افتاد و تمام نقشه ای دشمنان را نقش برآب کرد ولایت مداری و بصیرت ملت ایران بود تا جایی که دشمنان خود نیز به این موضوع اعتراف کردند و کلینتون نامزد انتخاباتی آمریکا در کتاب "انتخاب های سخت" خود اعتراف می کند که «ما دریافتیم تا زمانی که مردم ایران پشتیبان و حامی ولی فقیه خود هستند این نظام شکست ناپذیر است برای شکستن انها باید از خود مردم استفاده کنیم» و فتنه 88 زمینه را برای محک ولایتمداری ملت ایران فراهم کرد که به لطف خدا و تدبیر مقام معظم رهبری توطئه های انان خنثی شد.

 

9 دی، روز بصیرت و تجدید میثاق مردم با مقام معظم رهبری است

مرتضی میرزایی معاون سیاسی فرماندار دلگان در مراسم گرامی داشت نهم دی ماه در این شهرستان با بیان اینکه با بیان این این روز به عنوان روز بصیرت و تجدید میثاق مردم با مقام معظم رهبری است گفت: نهم دیماه، روز عزت و افتخار مردم مسلمان ایران در تاریخ انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه در این روز مردم با اتحاد و همدلی در مقابل توطئه های دشمن ایستادند افزود: مردم، با بصیرت حق را از باطل شناسایی می کنند.

معاون سیاسی فرماندار دلگان بااشاره به اینکه مردم مسلمان ما با ایستادگی و مقاومت در مقابل شاه و طاغوت، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند بیان کرد: ملت مسلمان ایران در همه صحنه ها حضوری فعال و موثر داشته است.

مرتضی میرزایی با تاکید بر اینکه دشمنان و استکبار دشمنی خود را با ملت مسلمان ایران کنار نمی گذارند تصریح کرد: چرا که ملت مسلمان ما و انقلاب اسلامی یک بازدارنده برای اهداف این دشمنان در جهان است و جمهوری اسلامی در مقابل آنها ایستاده و مقاومت می کند.

وی با اشاره به اینکه دشمن برای تضعیف و براندازی نظام اسلامی، افرادی را همیشه تحریک می کند اضافه کرد: توطئه گران که با حمایت دشمنان درصدد تضعیف نظام بودند، با حضور بابصیرت مردم، نتوانستند موفق شوند.

معاون سیاسی فرماندار دلگان با بیان اینکه دشمن درصدد بود که ارزش های انقلاب اسلامی را زیر سوال ببرد خاطر نشان کرد: مردم بهترین قضاوت کنندگان هستند که همیشه با بصیرت حضور داشته و این حضور خود را به جهانیان و دشمنان نظام اسلامی نشان داده اند.

 

رهبری در جهان نظیر ندارند/دودمان فتنه گران توسط مردم به باد رفت

حبیب الله دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با ندای هیرمند؛ضمن تبریک نهم دی ماه به همه ی آزادی خواهان بشریت ،گفت: این روز در تاریخ ایران به دلیل مبارزه حق علیه باطل روز مقدسی به شمار می رود.

وی افزود: در این روز همه ی مستکبرین جهان در کنار فریب خوردگان داخلی دست در دست هم داده بودند و هجمه سنگینی را به وجود آورده بودند تا در خیال باطل خود نظام جمهوری اسلامی ایران را ساقط کنند.

وی با بیان اینکه  سه عنصر برای بقای یک نظام در همه ی دنیا دخالت دارد تصریح کرد: اگر سه عنصر رهبری،عنصر مردم و ایمان مردم در کنار همدیگر اتحاد داشته باشند، هیچ قدرت و نیرویی نمی تواند به آن کشور نفوذ کند، در ایران اسلامی نیز علت اصلی ناکامی دشمنان انقلاب نقش همین سه عنصر متحد است.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رهبری در جهان امروز نظیر ندارند و قابل مقایسه با رهبرهای دیگر جهان نیستند.

دهمرده تصریح کرد: با توجه به ایمانی که مردم نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران دارند در هر لحظه که احساس کنند وارد صحنه می شوند و دودمان فتنه گران را به باد خواهند داد تا جواب محکمی به تمام یاوه گویان داخلی و بیرونی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ابراز داشت حضور گسترده و پرشکوه مردم مهر تاییدی بر رهبری مقام عظما ولایت بود، دشمنان انقلاب در فتنه سال 88 خود آقا را هدف قرار داده بودند که با حضور مردم در صحنه حقانیت پیروز شد و فتنه گران را رسوا کرد.

وی گفت : باید درود فرستاد به مردم انقلابی ایران و همواره به این مردم خدمت کرد مردمی که سخاوتمندانه در دفاع از ارزش ها  بر مال و جان و همه چیز خودشان می گذرند وظیفه مسئولین را بسیار سنگین می کند ، مسئولین پیوسته با خدمت بی منت به مردم با هم مسابقه دهند زیرا خدمت به مردم توفیق الهی می خواهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد : سیاست مداران چپ و راست را کنار بگذارند و برای عزت و شرف خودشان و بقای نظام جمهوری اسلامی ایران که به عنوان یک الگو برای آزادی خواهان بشریت معرفی شده است به مردم خدمت کنند.

 

اگر با حقوق های نجومی برخورد نشود فتنه ای دیگر رخ می دهد/مردم از حزب بازی های سیاسی خسته شدند

حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در مراسم گرامیداشت نهم دی ماه گفت: حماسه نهم دی ماه دوستان انقلاب را خوشحال و دشمنان را مایوس کرد، قرآن کریم می فرماید فتنه گران به دنبال نابودی مومنان و جاسوس دشمنان هستند.

وی ثروت گرایی و مال پرستی را از عوامل به وجود آمدن فتنه دانست و افزود: فتنه سال 88 شورش اشرافیت بر جمهوریت بود، این فتنه در مدت زمان کوتاهی به وجود نیامده بلکه یک دهه بر روی این فتنه دشمن کار کرده بود تا آن را به سرانجام برساند.

امام جمعه شهرستان هیرمند بیان داشت: هفت سال از فتنه 88 میگذرد و حقایقی از این فتنه دارد آشکار می شود ، این فتنه پیام های متععدی را به انقلاب می رساند دشمن به عده ای در داخل کشور دل  خوش کرده بود و همه جانبه آنها را حمایت می کرد.

حجت الاسلام گزمه تصریح کرد: آن کسی که توانست در مقابل این فتنه بزرگ و آنهایی که دینشان ضعیف بود تا مزدور دشمن شوند  ایستادگی کند کسی جز ولایت نبود،ولایت با بصیرت و روشنگری به مردم بساط فتنه را جمع کردند.

وی گفت: نظام اسلامی بسیار به فتنه گران رفعت نشان داده است ، انچه که ولایت امروزه از مردم می خواهد بصیرت است یعنی شناخت دشمن تا افرادی با بی اطلاعی از نقشه استکبار در میدان دشمن قرار نگیرد و از دشمن فریب نخورند.

امام جمعه هیرمند ابراز داشت: اگر با حقوق های نجومی که امروز شکل گرفته است مقابله نشود فتنه دیگری شکل خواهد گرفت، کسانی که حقوق های نجومی می گیرند ثروت گرا می شوند و در فتنه شرکت خواهند کرد.

وی اظهار داشت: امروز مردم ایران حرف آخر هستند،نه چپ می شناسند و نه راست تنها دو حزب می شناسند و آن حزب الله و حزب شیطان است  هر کس در مسیر ولایت باشد حزب الله است و آن دسته از افرادی که ساز مخالف با ولایت بزنند در حزب شیطان قرار می گیرند.

حجت الاسلام گزمه تاکید کرد:  امروز مردم از حزب های مختلف خسته شدند، مردم ایران انقلاب را به ثمر رسانده اند،جنگ را اداره کردند و امروز مشکلات اقتصادی را نیز خود آنها باید اداره کنند و دلگرم به دولت نباشند باید در عرصه فرهنگی به میدان بیایند و اقتصاد داخلی را شکوفا سازند.

 

تجمع عظیم مرزداران شهرستان هیرمند در گرامی داشت حماسه 9 دی

در روز حماسی نهم دیماه همزمان در سراسر کشور مردم مرزدار شهرستان هیرمند نیز با تجمع عظیم در مزار شهدای این شهرستان مجدداً با رهبر خود تجدید میثاق کردند.

در این مراسم باشکوه که با حضور گسترده مردم رنگ و بوی انقلابی به خود گرفته بود نسل های متفاوت انقلابی حضور بهم رساندند تا با تجمع عظیم و باشکوه با رهبر خود تجدید میثاق کنند و نفرت خود را از فتنه گران و عوامل پشت پرده اعلام بدارند.

شعار مرگ بر آمریکا در این مراسم نشان از آن داشت که مردم ایران عامل اصلی این جریانات را شیطان بزرگ می دانند و به این راحتی به این کشور استکباری اعتماد نخواهند کرد.

در این مراسم باشکوه همه ی مردم انقلابی شهرستان هیرمند با مشت های کوبنده از فتنه گر اعلام بیزاری کردند و عوامل فتنه را فریب خوردگان داخلی و عوامل نفوذ به کشور عنوان کردند.

 

بزرگترین خیانت سران فتنه، تردید افکنی در ارکان نظام بود/مدیریت مدبرانه رهبر انقلاب و بصیرت مردم بساط فتنه گران را برچید

حجت الاسلام والمسلمین بارانی در این مراسم اظهار کرد: حضور پرشور و خودجوش مردم به حماسه 9 دی ماهیت بخشید، در روز 9 دی سال 88 مردم همانند حوادث قبل و اول انقلاب به صحنه آمدند و اتفاقات سال 57 در این روز تکرار شد و مردم با آگاهی و شناخت احساس تکلیف دینی کرده و در صحنه حاضر شدند.

وی افزود: دشمنان در فتنه 88 به دنبال براندای نظام بودند و از سال ها پیش برای این موضوع برنامه ریزی کرده بودند و فتنه 88 ماحصل برنامه ریزی بیش از ده ساله استکبار بود.

وی خاطرنشان کرد: استکبار جهانی که منافع خود را در مخالفت با نظام جمهوری اسلامی می دانست با منافقان، سلطنت طلبان و دشمنان انقلاب دست به دست هم داده تا از شکاف ایجاد شده در کشور برای براندازی نظام استفاده کنند اما با بصیرت و هوشیاری مردم شکست خوردند و ملت ایران در 9 دی مشت محکمی بر دهان دشمنان انقلاب کوبید.

حجت الاسلام والمسلمین بارانی تاکید کرد: بزرگترین خیانت سران فتنه، تردید افکنی در ارکان نظام بود و دشمن از همین تردید و تفرقه برای پیاده ساختن نقشه های شوم خود استفاده کرد اما مدیریت مدبرانه رهبر معظم انقلاب و بصیرت و هوشیاری مردم حماسه 9 دی را خلق کرد و بساط دشمنان و فتنه گران را برچید.

 

با تبعیت از رهبری می توان تمامی موانع و مشکلات را پشت سر گذاشت

سردار گشتاسبی در اجتماع بزرگ ولایتمداران سیستان در گرامیداشت حماسه ۹ دی که در مصلی المهدی زابل برگزار شد عنوان کرد: سیستان برای ما دوست داشتنی بوده و خواهد بود بنابراین در این روز گرامی از حضور خوب و پررنگ آحاد مردم شهرستان زابل و سایر شهرستان هایی در این همایش حضور پیدا کردید در جهت دفاع از ارزش های اسلام وتبعیت از مقام معظم رهبری احساس خرسندی و خشنودی می کنیم.
وی افزود: امام راحل با تکیه بر مردم و با دست خالی اما با توکل برخدا انقلابی را به پیروزی رساند که همه معادلات دشمن و جهان را در ایران اسلامی برچید.
سردار گشتاسبی با بیان اینکه، امروز مسئولین باید توجه کنند که رمز موفقیت ما خدمت برای مردم است ادامه داد: بعضی ها دشمنی آمریکا را به فراموشی سپردند و خود را به آمریکا نزدیک کردند تا بتوانند چند روزی در این مملکت حکومت کنند اما مردم  بصیر و آگاه هستند و می دانند دشمنی ما با آمریکا تا زمانی که ما در مسیر مان حرکت کنیم ادامه دارد.
جانشین قرارگاه قدس جنوب شرق کشور تاکید کرد: دشمنی آمریکا منجر به تحریم ما در این چند ساله شد اما با این حال به موفقیت های بزرگی دست یافتیم همان گونه که در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان و فرزندان ایران در جبهه های جنگ با تقدیم ۲۰ هزار شهید مقاومت کردند و پرچم اسلام ناب محمدی را در این کشور به اهتراز درآوردند.
سردار گشتاسبی بیان داشت: امروزه بزرگترین توفیق، سعادت و عزت ما شعار مرگ بر آمریکاست و در این راستا شعار مرگ بر آمریکا را برای خودمان نعمت و توفیق می دانیم.
وی ابراز داشت: رمز و راه موفقیت ما، پشتیبانی از سوی مردم است بنابراین به عنوان سرباز انقلاب عرض می کنم اگر می خواهید انقلاب در مسیر خودش حرکت کند باید تبعیت از مقام معظم رهبری در همه ی موانع و مشکلات را در دستور کار قرار داد.
سردار گشتاسبی خاطرنشان کرد: با تبعیت از رهبری موانع و مشکلات را به راحتی می توان پشت سر گذاشت بنابراین هرجا مسئولی یک قدم جلو گذاشت و یا یک قدم عقب ماند به طور حتم ضرر خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: اگر مسئولی می خواهد در مقابل خدای متعال و خون شهدا سربلند باشد باید به مردم خدمت کند و بدانید اگر خدمت نکردید حتما مورد مواخذه الهی قرار می گیرید.
سردار گشتاسبی در پایان گفت: رمز موفقیت ما در این چند ساله گذشته از انقلاب وحدت بوده و باید همچنان این وحدت حفظ شود.

 

برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری روز 9 دی در دلگان

عبدالواحد بامری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس با گرامی داشت روز نهم دی ماه، از برگزاری مسابقات و برنامه های فرهنگی و هنری در این شهرستان خبر داد و گفت: این مسابقات با حضور بیش از 30 نفر در کتابخانه عمومی دلگان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه مسابقه نقاشی روز بصیرت امت با ولایت و با موضوع فتنه 88 در شهرستان دلگان برگزار شده است افزود: در این مسابقه 19 نفر از دانش آموزان دختر و پسر حضور داشته اند که به نفرات برتر جوایزی اهدا شده است.

 رئیس اداره کتابخانه های عمومی دلگان با اشاره به برگزاری نشست جمع خوانی روز بصیرت با حضور جوانان این شهرستان، تصریح کرد: این نشست با هدف روشنگری این قشر برگزار شده است.

 عبدالواحد بامری بیان کرد: آزمون بصیرت "بیانات مقام معظم رهبری درباره فتنه 88" و حماسه 9 دی ماه برای جوانان برگزار شد.

 عبدالواحد بامری خاطر نشان کرد: این برنامه ها و مسابقات فرهنگی و هنری با همکاری اداره کتابخانه های عمومی و اداره ورزش و جوانان شهرستان دلگان برپا شده است.

 

حضور حماسی بوشهری ها در هفتمین سالگرد حماسه ۹دی

صبح امروز در هفتمین سالگرد حماسه ۹دی، تجمعی بمناسبت بزرگداشت حماسه یوم الله 9 دی با حضور و سخنرانی منوچهر متکی وزیر  اسبق امور خارجه در مصلی جمعه بوشهر برگزار شد.

داعش ماموریت داشت به نام اسلام جنایت کند

مردم همیشه در صحنه بوشهر در این مراسم با سردادن شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه، ما اهل کوفه نیستیم حسین تنها بماند، هیهات من الذله ما انقلابی هستیم، ای لشکر صاحب زمان اماده باش اماده باش، ما با ولایت زنده ایم تا زنده ایم رزمنده ایم حمایت و پشتیبانی خود را از ولایت فقیه نشان دادند.

بوشهری های انقلابی در این مراسم همچنین با فرادهای مرگ بر فتنه گر و مرگ بر منافق انزجار خود را از دشمان قسم خورده انقلاب و نظام اعلام داشتند. در سرتاسر این مراسم حماسی بنرهای با مضمون سخنان مقام معظم رهبری درباره 9دی نصب شده بود.

حضور عکاسان و خبرنگاران متعدد همراه با پوشش صدا و سیما از دیگر نکات این مراسم بود. همچنین بسیاری از علما، روحانیون، نیروهای نظامی و انتظامی، بسیجیان و هیات های مذهبی و اقشار مختلف مردم ولایتمدار استان، نوجوان، تا میان سال و سالخورده اعم از زن و مرد در این مراسم به چشم می خورد.

 

منوچهر متکی در این مراسم با گرامیداشت سالروز حماسه 9 دی گفت: ٩ دی به رمز و راز ماندگاری در تاریخ کشور تبدیل شد.

وزیر سابق امور خارجه با بیان اینکه آنچه در ٨٨ اتفاق افتاد یک مدل داعشی داخلی بود  اظهار داشت: داعش ماموریت داشت به نام اسلام جنایت کند؛ داعش بین المللی برای جهان اسلام طراحی حساب شده بود که آمریکا و اسراییل سناریو آن را کشیدند و بعد از فتنه ٨٨ عملیاتی شد.

وی با بیان اینکه ٤٠ سال پیش مردم این منطقه در خلیج فارس آمریکا را یک ارزش و الگو می دانست اما الان آمریکا در نگاه مردم تنفر شده است گفت: در فتنه ٨٨ دست های پشت پرده داخلی ها خیانت بزرگی را به مردم کردند.

متکی از فتنه 88 به عنوان داعش داخلی یاد کرد و اظهار داشت: در ٨٨ انتخابات پرشور داشتیم که ایران می توانست به عنوان یک کارت برنده استکبار را به چالش بکشد اما فتنه گران بزرگترین ضربه را مردم زدند و به کشور ظلم کردند.

 

وزیر سابق امور خارجه با بیان اینکه پس از فتنه سال 88 نظام اسلامی با رافت با سران فتنه برخورد کرد گفت: کسانی که در راس این جریان را مدیریت می کردند نشان از افتادن آنها در ورطه فتنه است.

متکی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آمریکایی ها تصور می کنند که طرح هایشان در ایران عملی می شود ابراز داشت: پاسخ مردم در ٩ دی با آن شور و حضور گسترده بی سابقه نقشه های فتنه گران را نقش بر آب کرد.

وی افزود: آمریکا زمانی در ایران حاکمیت داشت اما امام (ره) این تحقیر و حقارت را چوب زد و انقلاب را به ثمر رساند.

متکی گفت: اسلامی که داعش و وهابیت دارند آن را مدیریت می کنند در حال حاضر مورد تنفر مردم جهان قرار گرفته است و امروز در جای جای جهان از ایران می خواهند که اسلام را معرفی کنند.

 

مسئول فرهنگی سپاه:

سه عامل وحدت، ایمان و بصیرت مردم ایران، انقلاب را بیمه کرد

مراسم گرامیداشت حماسه مردمی 9 دی صبح امروز با حضور قنادیان مسئول فرهنگی و هنری در سپاه پاسداران، مردم و مسئولان شهرستان در مصلی گناوه برگزار شد.

حسین قنادیان مسئول فرهنگ و هنر سپاه در مراسم گرامیداشت 9دی در گناوه ابراز داشت: نظامی که بعد از1400سال گرفته بود منافقان و عوامل خارجی همیشه به دنبال ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی بودند.

وی گفت: هدف استکبار از آشوب ها واغتشاشات سال 88 چنانکه از شعارها پیدا بود، نابود کردن نظام جمهوری اسلامی بوده است.

قنادیان افزود: استکبار جهانی تا قبل از سال88 در هر جایی که  با نظام جمهوری اسلامی ایران به تقابل پرداخته بود؛ به دلیل ایثارگری های مردم با بصیرت ایران، با شکست مواجه بود.

مسئول فرهنگ وهنر سپاه پاسداران با بیان زمینه های شکل گیری فتنه 88 بیان داشت: در دوران سازندگی فضای فرهنگی کشور را به سمت واگرایی ارزش های انقلاب سوق دادند.

وی افزود: این فضای واگرایی در دوران 8ساله اصلاحات توسعه یافت اما در انتخابات 84شکست خوردند و این ها عواملی شد که در سال88 فتنه گران بخواهند از مردم و انقلاب اسلامی انتقام خود را بگیرند.

حسین قنادیان در پایان گفت: سه عامل وحدت و انسجام، ایمان و بصیرت مردم ایران اسلامی توانست انقلاب را بیمه کند و نگذارد دشمن به اهداف شوم خود دست یابد. 

مراسم بزرگداشت 9 دی در کنگان برگزار شد

به مناسبت سالگرد بصیرت و تجلی ایمان و اقتدار ملت شریف ایران مراسم بزرگداشت 9 دی با حضور اقشار مختلف مردم و مسولین در شهر کنگان برگزار شد. در این مراسم حجت‌الاسلام حسین دشتی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق(ع) بوشهر به سخنرانی پرداختند.

 

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان دشتی:

⁠⁠⁠مردم ایران در 9 دی فتنه گران را به زباله دان تاریخ فرستادند

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان دشتی در مراسم بزرگداشت حماسه نهم دی ماه در مسجد امام خمینی(ره) شهر دالکی با حضور پر شور مردم و مسئولان شهری برگزار شد. اظهار داشت: در حماسه 9دی مردم بصیر ایران با اراده قوی تجدید میثاق دوباره با ولایت و رهبری کردند.

حجت السلام ابراهیم شفقت پور در ادامه صحبت های خود بیان داشت: 9دی ماه برخاسته از بصیرت مردم است و این بصیرت از اول انقلاب در مردم وجود داشته است.

شفقت پور افزود: مردم ایران در نهم دی ماه مشت محکمی را به دهان فتنه گران و حامیان آنها زدند و برای همیشه آنها را به زباله دان تاریخ فرستادند.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان دشتی خاطرنشان شد: کسانی که طراح انقلاب های رنگین و مخملی بودند هدفشان مقام معظم رهبری بود ولی در اهداف خود شکست خوردند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا دشمن اصلی ایران است افزود: آمریکا هر ساله برای براندازی نظام و انقلاب ما هزینه می کند آنوقت کسانی در کشور دم از دوستی با این کشور می زنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: دشمن روی بعضی افراد از قبل انقلاب برای نفوذ در مراکز حساس و پست های کلیدی برنامه ریزی کرده بود که در این بین بعضی از افراد لغزش داشتند.

وی افزود: آنهایی که ادعای انقلابی گری داشتند در روز حادثه جاخالی دادند آنروز عده ای هم سکوت کردند که با این حرکت مهر تاییدی بر حرکت منافقانه فتنه گران زدند.

حجت الاسلام شفقت پور تشریح کرد: خون شهیدان انقلاب را تقویت و بیمه کرد و همه مسئولین باید مدیون خون شهیدان باشند و خدمت به مردم را فراموش نکنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: هنوز جریان فتنه می تواند به شکل های مختلف از جمله در قالب پروژه نفوذ ادامه داشته باشد که البته دارد پس ضرورت دارد موضوع فتنه باز خوانی شود.

دشمن به شدت از جمهوری اسلامی شکست خورده و روسوا شده است

حجت الاسلام ایوب حسن زاده در همایش بزرگداشت ۹ دی در مصلای شهدای محراب بندر دیر گفت: فتنه ۸۸ محدود به انتخابات نبود بلکه اتاق فکر دشمن در واشنگتن وتلاویو قرار داشت و مزدوران داخلی نیز به عنوان پیاده نظام دشمن ایفای نقش می کردند.
وی اظهار داشت: برخی از تدابیر فتنه ۸۸ در ریاض گرفته می شود و عده ای با ملک عبدالله ارتباط داشتند و هزینه انتخابات سران فتنه را تأمین می کردند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در  نیروی  هوا فضای سپاه با بیان اینکه در ۹ دی از تمامی اقشار حضور داشتند بیان کرد: در این روز تنها هواداران یک کاندیدا به میدان نیامدند بلکه بعد از روشن شدن ماهیت برخی خواص بی بصیرت در روز عاشورای آن سال طرفداران آنها هم به صحنه آمدند و از آنها اعلام برائت کردند.
حجت الاسلام  حسن زاده افزود: رهبری نظام طراح فنداسیون و تئورسین نظام است و سیاست های کلان را برنامه ریزی می کند و به عنوان نائب برحق امام زمان(عج) می تواند از ولایت مطلقه فقیه برخورد دار باشد و رئیس جمهور زمانی رسمیت می یابد که رهبر نظام حکم تنفیذش را تأیید کند.
وی با اشاره به اینکه متأسفانه رؤسای جمهوری که در دوران مقام معظم رهبری روی کار آمده اند همگی بدنبال پیاده کرده تئوری های خود بوده اند ادامه داد: در دوران سازندگی شاهد ایجاد فاصله طبقاتی بودیم و نسل ساده زیست و بی ادعایی که امام تربیت کرده بود در این دوران به فساد و مادیات آلوده شدند.


این مسئول تصریح کرد: امروز یک مشت سرمایه دار که اتاق سالمندان درست کرده اند و برای ما هیئت دولت شده اند که اینها مولود دولت سازندگی هستند.
وی با بیان اینکه در دولت اصلاحات مستقیما با مردم آمریکا صحبت کردند و حتی دو شهید از آمریکایی ها درست کردند اضافه کرد: متأسفانه امروز فرهنگمان آلوده است چون در دانشگاه های ما جامعه شناسی، روانشناسی و علوم اسلامی را با فرمول ها و سبک غربی تدریس می کنند که باید ریشه فتنه را در اینها جستجو کرد.
حجت الاسلام حسن زاده افزود: در دوران دولت عدالت محور نیز بعضی جاها برعکس نظر رهبری عمل می شد، گرانی هایی که رخ داد و خواستار رابطه با آمریکا شدند که رهبری نگذاشتند و دولت فعلی نیز که نیازی به گفتن نیست.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوا فضای سپاه خاطرنشان کرد: چرا عده ای در جلسات خصوصی به عدم تقلب در انتخابات اعتراف می کنند اما در مجامع عمومی نه، چرا یکی به نعل می زنند یکی به میخ، چرا نمی گویند که طرز فکر ما با افکار انحرافی کوپر آلمانی و سروش وگنجی فرق می کند؟
وی گفت: در انتخابات ۸۸ دشمنان بدنبال این بودند که فتنه را به اوج برسانند تا کار رهبری یکسره شود اما مردم به افراد مورد نظر آنان رأی ندادند بنابراین با مانور بر روی ۱۳ میلیون نفری که به آنها رأی داده بودند می خواستند آنها را به صحنه بیاورند وبا آشوب و اعتصاب کشور را با یک بحران جدی مواجه کنند که البته مردم فریب آنها را نخوردند.
حجت الاسلام یعقوب حسن زاده با بیان اینکه ملت های جهان دلشان به عشق انقلاب ما می تپد افزود: پشتوانه این انقلاب خانواده های شهدا، مدافعین حرم و عالمان بزرگ است.
وی بیان داشت: دشمنان ما می خواستند اگر با برجام به اهداف خود نرسیدند مقدمات برجام های ۲ و ۳ را پی ریزی کنند که رهبری توطئه آنها را افشا کرد و امروز یک مشت مدیر وارفته تلاش می کنند تدابیر رهبر فرزانه انقلاب در عرصه اقتصاد مقاومتی اجرا نشود.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوا فضای سپاه با طرح این پرسش که چرا کشوری که موشک می سازد نمی تواند یک خودروی داخلی بسازد وجیره خور سفره پژو فرانسه و برخی کشورهای دیگر باشیم افزود: اگر بومی سازی و اشتغالزایی شود برخی حضرات نمی توانند به ژاپن و فرانسه بروند و اهل وعیالشان را با خود ببرند، هدایا ویا با بستن یک قرارداد پورسانت بگیرند و اینها یک جامعه را فدای خود می کنند.
وی عنوان کرد: امروز رهبری از دست این افراد که منافع شخصی و حزبیشان این اجازه را نمی دهد تا منویات ایشان را اجرا کنند خون دل می خورند.
این مسئول با بیان اینکه سران فتنه یا خانواده هایشان نیز تلاش می کنند مقام معظم رهبری را بایکوت خبری کنند افزود: امروز قدرت رهبری آنقدر بالا است که وقتی به جوانان آمریکایی و اروپایی پیام می دهد تمام بافته های دشمن به بن بست می رسد.
وی با تأکید بر اینکه دشمن بشدت از جمهوری اسلامی شکست خورده و رسوا شده است گفت: در عراق و سوریه به همت مدافعین حرم پیروز شده ایم و داعش، آمریکا و انگلیس این پیر فرتوت خرفت از ما ضربه خورده اند و تمام نقشه هایشان به شکست منتهی شده است.
حجت الاسلام حسن زاده یاد آور شد: اتاق فکر دشمن در فتنه ۸۸خیال می کرد که آخرین میخ را زده است و فاتحه انقلاب خوانده می شود اما از حرکت ماورایی ملت غافل بود چرا که مردم بواسطه رهبری که از امام زمان(عج) استعانت می گیرد به ائمه معصومین علیهم السلام وصل هستند.

یکی از شاخصه های 9 دی حضور سیاسی و اجتماعی مردم در میدان بود

حجت الااسلام عرفان استاد دانشگاه تهران در مراسم حماسه 9دی در اهرم گفت: در یکی از شاخصه های 9 دی حضور سیاسی و اجتماعی مردم در میدان بود و این نکته خیلی مهم بود که خیلی ها وظایف فردی و خانوادگی خودششان و خانواده اشان را از آتش نجات می دهند.

وی اظهار کرد: یک سری وظایف سیاسی و اجتماعی ماست نسبت به سرنوشت مردم و اجتماع مسئولیت و اگر وظایف فردی و خانوادگی را انجام بدهیم و وظایف سیاسی خود را انجام ندهیم به حق مردم خیانت شد است و این اشخاص به همه تاریخ خیانت کرده اند.

عرفان ادامه داد:  اگر در زمان امام علی (ع) مردم بصیرت سیاسی و اجتماعی خود را انجام داده بودند ما اکنون دچار همچنین مشکلاتی نبودیم  و در دوران شاه سلطان حسین در زمان صفویه وظایف سیاسی اجتماعی خود را انجام ندادند و ایران را به لبه تیغ رساندند.

عرفان استاد دانشگاه تهران افزود: در 9 دی مردم وقتی دیدند اقتدار و امنیت کشور در خطر است به میدان آمدند و فتنه جویان را باید بدون هیچ افراط و تفریطی فتنه های آنان را نقد کرد.

 

حجت الااسلام عرفان خاطر نشان کرد: یکی از  چیز های که می شود از آنان نقد کرد شعار هایشان می باشد و یکی از شهارهایشان نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران !! این شعار یعنی نباید به کمک غزه و لبنان برویم باید پول های خود را صرف ایران کنیم شاید گفتگو خصوصی بعضی از خانواده ها خوشایند باشد با این همه نیازها و مشکلات کسی که نماز بخواند و تعقیبات بخواند ولی برایش مهم نباشد قبله اول مسلمانان غصب شده است.

وی تصریح کرد: زنان و فرزندان قتل عام می شوند کسی که اینها برایشان مهم نباشد مسلمان نیستند نه غزه نه لبنان شعار مسلمان نیست غیرت و عظمت اسلامی را زیر پا بگذاریم برادران ما را بکشند و ما ساکت باشیم این منطق اسلام است!!! ما مسئولیت اسلامی داریم و نمی توانیم نسبت به سرنوشت دیگر مسلمانان بی تفاوت باشیم.

 

استاد دانشگاه تهران گفت: داعش امریکا درست کرده، کلینتون می گوید و تمام دنیا شنیده اند و ما باید به استقبال دشمن برویم و اجازه ورد به آنان ندهیم استقلال آزادی جمهوری ایرانی شهار دیگر فتنه گران بود و مهمترین رکن انقلاب که اسلامیتش بود زیر پا گذاشتند و حرفشان این بود برای چه حکومت شاه با هزارن شهید برانداختیم انقلاب ما سکولار و فمنیست نبود.

عرفان افزود: هدف اصلی انقلاب ما اسلامیت بود و نکته ای که در کارشان بود همگرایی با دشمن بود قرآن کریم معیار را قرار می دهد مجاهدان اسلام هر گاه تشنگی و سختی می کشند پیروزی که بدست می آورند این را برایشان عمل صالح می نویسند تشنگی و رنج برای به خشم در آوردن کفار عمل صالح است و ملاک عمل صالح است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر