تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18562
تاریخ انتشار: ج, 1395/12/13 - 20:00
با حضور گسترده علاقمندان به ورزش برگزار گردید.
پنجمین جشنواره زمستانی خلخال با تجلیل از 40 نفر به کار خود پایان داد
پنجمین جشنواره زمستانی که از صبح امروز آغاز شده بود با تجلیل از 40 نفر در هفت رشته ورزشی به کار خود پایان داد.

به گزارش ازناو ، پنجمین دوره ورزش های زمستانی با حضور علاقمندان از شهرستان های اردبیل ، خلخال ، تالش و شهرستان کوثر و بخش های تابعه امروز در منطقه طهرستان خلخال در 10 کیلومتری جاده شاهرود در ارتفاعات پشت منطقه گردشگری ازناو برگزار شد.

در این جشنواره گروه های مختلف شرکت کننده با ساخت تندیس های برفی در شکل های مختلف ، تیراندازی به اهداف پروازی، کوهپیمایی سریع، پرواز بادبادک،اسکی  و سوار کاری  ای جشنواره را همراهی کردند.

عصر امروز نیز نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی و فرماندار خلخال واعضای شواری تامین شهرستان خلخال  به اتفاق تنی چند از روسای عضو کارگروه ورزش شهرستان خلخال از این فستیوال بازدید کردند.

علاقمندان حاضر در این فستیوال  بیشترین شرکت کنندگان را در بخش ساخت تندیس های یخی عنوان وگفتند: ساخت تندیس های در شکل ها واندازه های مختلف تنوع بیشتری داشت و علاقمندان حاضر در این فستیوال دوست داشتند که از تندیس های بازدید کنند.

در بین تندیس های شکل تندیس یخی با شکل تمساح به طول 4 متر ، نارنجک جنگی به ارتفاع یک و نیم متر، قلعه جنگی ، خروس وسایر حیوانات، تونل برفی، باب اسفنجی، قلعه برفی، لاک پشت، مشعل المپیک بیشترین بازدید کننده ها را داشت.

همچنین گروه های موسیقی حاضر در این جشنواره با نوای ترکی به نواختن موسیقی پرداخته و فضای جشنواره را نشاط آور نمودند.

در پایان این جشنواره با حضور مسئولین در گروه تندیس های برفی و یخی  گروه زیرون با عنوان تندیس سال نیکو در جایگاه اول قرار گرفت و  گروه ساوالان  با تندیس اسب ساخته  و تندیس نارنجک در جایگاه دوم و سوم ایستادند .

در گروه تندیس های یخی از گروه طراحان در جایگاه چهارم با عنوان تندیس مشعل المپیک و در جایگاه پنجم و ششم تندیس های باب اسفنجی و ادوات جنگی جای گرفتند.

در گروه تندیس های یخی از مجید  عابدی به عنوان داور تندیس های برفی تجلیل شد.

در گروه تیراندازی به اهداف پروازی " تراپ" که با همکاری فرمانداری شهرستان و شرکت محصولات زوبین تهران برگزار شد آقایان علی منصور نعمتی ، رشید اطهر نیاری و داریوش سبحانی درجایگاه اول تا سوم ایستادند و شایان نقی زاده به عنوان داور مسابقات اهداف پروازی  و بهرام نقی زاده به عنوان مربی تیراندازی و خبرنگار ایرنا مورد تجلیل قرار گرفتند.

در رشته کوهپیمایی رامین احمدی، حسین نوروزپور، بهزاد نورانی ، حسین نصیریان ، قدرت الله ایمانی پور در جایگاه اول تا پنجم این مسابقات را کسب کردند .

و در رشته بانوان خانم الهی نجفی نفر اول و خانم ها آذر عظیمی و عفت صحرایی درجایگاه دوم وسوم ایستادند.

همچنین درمسابقات کوهپیمایی سریع  امیر صالحی به عنوان داور و مهدی ممدوحی به عنوان سرداور مسابقات مورد تجلیل قرار گرفت.

در رشته پرواز بادبادک  کیمیا ترابی ارمغان سلیم پور و ملیکا بهمنی  در جایگاه اول تا سوم فستیوال ورزش های زمستانی 95 قرار گرفتند.

در رشته اسکی که با داوری ارژنگ خداپرست برگزار شد  فرزین پورکاظم، امیر حسین بیدقی  رتبه اول و دوم اسکی را کسب و آقایان امیر حسین خداپرست  و امیر محمد جوادی مشترکان در جایگاه سوم ایستادند.

در بخش سوار کاری پنجمین دوره فستیوال ورزش های زمستانی که با اسب های محلی و بومی خلخال برگزار شد  رسول سلطانشاهی از هیئت سوارکاری خلخال و احمد نجفی و مهدی قربان زاده از دهیاری روستای مجره و محمد علی کریمی از وب سایت خلخالیم تجلیل شد.

در بخش رسانه ای جشنواره نیز سید مصطفی مرادخانی نماینده صدا وسیما و مدیر مسئول وب سایت خبری ازناو  و بهرام نقی زاده خبرنگار خبرگزاری ایرنا مورد تجلیل قرار گرفت.

در ادامه این جشنواره فریدون بابایی فرماندار خلخال با تقدیر از تمامی دستگاه های عضو کارگروه ورزش شهرستان خلخال  در اجرایی شدن مطلوب این جشنواره گفت: شهرستان خلخال به لحاظ اقلیم برفی و سرمای معروف خود در کل کشور خواستگاه مهم ورزش های زمستانی است.

فرماندار خلخال گفت: ظرفیت های موجود گردشگری زمستانی خلخال باید ارتقا یابد و این جشنواره ها  استمرار خواهد یافت.

فرماندارخلخال بیشترین علاقمندان این جشنواره را مربوط به بخش ساخت تندیس برفی عنوان وگفت: اشکال زیبایی در قالب تندیس برفی ساخته شد که با استقبال گرم مردم شهرستان خلخال و شهرستان های همجوار قرا رگرفت.

فرماندار خلخال از زحمات اداره ورزش و جوانان شهرستان خلخال به لحاظ همکاری در برگزاری مطلوب این جشنواره تقدیر کرد.

در این جشنواره دکتر بشیر خالقی نماینده مردم خلخال و کوثر برگزاری این جشنواره را تاثیر گذار د رمعرفی شهرستان خلخال عنوان و این جشنواره مطلوب توصیف کرد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر