تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 20502
تاریخ انتشار: چ, 1396/06/08 - 08:51
با هدف گرامیداشت فرهنگ ازدواج جشنواره غذایی بومی وسنتی با همت دانشکده علوم پزشکی در روستای بفراجرد خلخال برگزار شد.

به گزارش ازناو ، همزمان با مناسبت سالروز ازدواج مبارک حضرت علی (ع) با حضرت فاطمه زهرا (س) به همت دانشکده علوم پزشکی خلخال جشنواره غذایی بومی وسنتی در روستاهای بفراجرد وخانقاه بفراجرد برگزار شد.

در این جشنواره بانوان خوش ذوق و با سلیقه روستاهای بفراجرد با استقبال گرم از این جشنواره غذایی دستپخت های خانگی خودر ا در این جشنواره شرکت دادند.

غذاهایی همچون کاچی، حریره، شیربرنج، کوکوسبزی، رشته پلو، هویچ پلو ، فسنجان، آش کشک ، آش دوغ، دنک و کوفته و نان های شیربرنج و شور فطیر زینت خاص این جشنواره بود.

در این جشنواره ایرج اعتبار معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخال ضمن اشاره به بیماری های قلبی و عروقی در اثر مصرف غیر صحیح غذایی گفت: اگر در گذشته نه چندان دور افرادی را با سن بالا و کارایی خوب بدن و نشاط را داشتیم در سایه غذاهای سنتی و بومی بود و عوارضی همچون بیماری های امروز را برای جامعه نداشت.

اعتبار با تقدیر از بانوان روستای بفراجرد و خانقاه بفراجرد گفت: فرهنگ سازی برای پخت غذای سالم باید از درون خانواده از مادران به دختران انتقال یابد.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی با تبریک سالروزازدواج علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) بر لزوم دوری از فست فودها و غذاهای آماده تاکید  کرد.

به گزارش ازناو ، علاوه بر پخت غذاهای سنتی اهالی روستاهای بفراجرد وخانقاه بفراجرد با لباس محلی " تومان کوینک" در این جشنواره حضور داشتند که مهمانان وزارتی وزارت بهداشت کشور را ذوق زده کردند.

در پایان این جشنواره به 10 بانوی با سلیقه از روستای بفراجردوخانقاه بفراجرد به خاطر پخت غذای سالم ، بهداشتی ، خوش طعم و با کیفیت جوائزی از سوی دانشکده علوم پزشکی خلخال اهدا شد.

انتهای پیام / خلخال

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر