تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 20567
تاریخ انتشار: چ, 1396/06/15 - 18:30
همزمان با دهه امامت و ولایت اولین دوره آموزش دبیران امربه معروف ونهی از منکر حوزه و محلات در شهرستان خلخال برگزار شد.

به گزارش ازناو ، همزمان با دهه امامت و ولایت اولین دوره آموزشی دبیران امر به معروف نهی از منکر حوزه و محلات با همکاری فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه خلخال در محل سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی خلخال برگزار شد.

دراین مراسم سرهنگ دوم جهانبخش عطایی در سخنانی  با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری گفت: امر به معروف به فرموده رهبر انقلاب واجب فراموش شده و امروز اگر جامعه سالم می خواهیم باید همه در صحنه باشیم.

عطایی اضافه کرد: همه مردم و مسئولین باید خودرا ملزم به تحقق عملی امر به معروف و نهی از منکر بدانند.

فرمانده سپاه خلخال با اشاره به آسیب های اجتماعی در جامعه و افزایش آن گفت: علت افزایش این همه آسیب های اجتماعی در فضای مجازی و جامعه بی توجهی مردم به این فریضه الهی است.

فرمانده سپاه خلخال گفت: مردم باید خود امر به معروف را وظیفه ذاتی بدانند.

عطایی اضافه کرد: اجرای  امر به معروف و نهی از منکر  ضامن سلامتی در جامعه  است و جامعه را از هر آسیب مصون خواهد داشت.

در این جلسه علی نباتی دادستان عمومی وانقلاب اسلامی  شهرستان خلخال نیز در سخنانی ضمن اهمیت امر به معروف و نهی از منکر و تاکیدات دین مبین اسلام و قرآن کریم در این خصوص گفت: اهمیت امر به معروف باید علنا در جامعه دیده شود .

نباتی افزود: باید امر به معروف در ادارات نیز اجرایی شود چرا که اگر ساعتی برای خدمت به مردم تعیین شده باید در همان ساعت خدمت به مردم ارائه شودو مردم با طی مسافت طولانی از دورترین روستا نباید منتظر خدمات گیری باشند.

وی افزود: امر به معروف یعنی اهمیت وا رزش به مردم و انجام امورات آنان و باید در ادارات این امر نهادینه شود که ساعت معین انجام خدمت نباید صرف سایر امورات شود و این یعنی توجه به معروفات و دور کردن مسئولین و کارکنان از منکرات.

دادستان خلخال با تشریح چگونگی انجام وظایف آمران به معروف وناهیان از منکر گفت: در هر حال امر به معروف و نهی از منکر باید با روش خاص خود انجام گیرد و طوری نشود که به منکرات اضافه  گردد.

وی امر به معروف را وظیفه همگانی عنوان و افزود: لحظه ای امر به معروف و ارشاد صحیح یک فرددر جامعه موجب الگوی گیری دیگران خواهد شد و اگر امر به معروف انجام نشود جامعه با مشکلات فراوان روبرو خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر