تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 20593
تاریخ انتشار: ش, 1396/06/18 - 10:37
ازناو: وضعیت نامناسب زباله در جاده آبگرم گیوی موجب ناراحتی گردشگران شد.

به گزارش ازناو، دو هفته باقیمانده از فصل تابستان فرصتی برای حضور گردشگران در استان اردبیل و شهرستان های خوش آب و هوای آن است ولی در کنار این زیبایی طبیعی، وضعیت نامناسب زباله مناطق گردشگری آبگرم شهرستان کوثر موجب نارضایتی گردشگران شده است.

برخورد نامناسب مغازه داران و اقامتگاه هایی اطراف پل آبگرم از یک سو و از سوی دیگر عدم نظارت بر قیمت پوشاک و البسه   نارضاتی مسافران را در پی داشته است؛ البته مغازه داران مسیر تمام طول جاده را پارکینگ اختصاصی خود دانسته و از پارک خودرهای مسافران در این منطقه ممانعت می کنند و مسافران نیز به لحاظ برخورد نامناسب مغازه داران مسیر عطای سیر سفر در آبگرم کوثر را به ترک آن ترجیح داده و بدون دیدن زیبایی های سد کوثر و ابگرم معدنی کوثر این شهر را ترک می کردند.

درقسمت ورودی آبگرم مغازه داران به اعتراض مردم توجهی نمی کنند.

در حال حاضر ازسمت آبگرم کوثر به طرف پل قدیمی آبگرم، تپه هایی از زباله در کنار رودخانه، پل آبگرم و جاده دو طرف ابگرم به وضوح قابل مشاهده است و این زباله را گردشگران در طبیعت رها نکرده اند بلکه مغازه دارها و اقامتگاه هایی که در مسیر قراردارند شبانه قوطی های یکبار مصرف نوشابه و ظرف غذا را در کنار دست روخانه رها می کنند.

حال در این شرایط که سد کوثر یک فرصت مهبا برای گردشگری بوده و مسیر رودخانه هروچایی از شهر خلخال به داخل این سد می ریزد و زندگی انواع ماهیان زردپر، قزل الا ، ماهی سفیدو کپور در این رودخانه قابل مشاهده است این جای تامل دارد که چرا باید این رودخانه این طور آلوده شود؟،البته باید این نکته را یادآور شد که صاحبان اقامتگاه هایی که  سودشان در حضور گردشگران در این منطقه است باید فقط به سود خود نیندیشید و طبیعت را به خاطر کسب چند صد هزار تومان ویران نکنند.

عده ای از گردشگران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری ازناو ، ضمن گله مندی از اقامتگاه های موجود در مسیر آبگرم کوثر از گرانی لباس ها و تفاوت قیمت بالای لباس ها سخن گفتند.

 گردشگرانی که از جنوب کشور آمده بودند، اظهار داشتند: اگر این فضا با این رودخانه خروشان و این سد زیبا با باغات اطراف آن در یزدیا سایر مناطق گرمسیر  بود قطعا بهشتی برین برای حضور گردشگران  بود و نه این طور زباله سرا .

گزارش : سید مصطفی مرادخانی

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر