تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 20620
تاریخ انتشار: س, 1396/06/21 - 10:12
سلامت مردم خلخال و کوثر به دور از چشم مسئولین بارهاسازی فاضلاب شهری خلخال در رودخانه هروچایی در معرض تهدید است.

به گزارش ازناو ، دومین سال پیاپی است که شاهد رهاسازی فاضلاب تصفیه نشده شهر خلخال به رودخانه هروچایی توسط اداره آب وفاضلاب شهری هستیم ، پنج شنبه عصر ها و روزهای تعطیل به دور از چشم مسئولین و مردم خلخال  اداره آب و فاضلاب شهری با قراردادن دو لوله بزرگ در داخل رودخانه هروچایی در پایین دست روستای علی آباد خلخال  فاضلاب شهری را به داخل رودخانه رها و این رودخانه نیز با گذر از روستاهای اناویز ، ایلوانق و آلوده ساختن رودخانه تا سد کوثر موجب ناراحتی واعتراض باغداران و اهالی روستاهای همجوار این رودخانه شده است.

این درحالی است که از سال گذشته چندین بار در رسانه های جمعی ، مکتوب و مجازی ناراحتی مردم از این اقدام آب و فاضلاب حتی به گوش مسئولین آب و فاضلاب استان نیز رسیده ولی باز هر وقت فرصتی در روزهای تعطیل و ساعات آخر روز پیش می آید آب وفاضلاب شهری زندگی و حیات رودخانه هرو چایی را تهدید می کند.

این رودخانه علاوه بر مصرف آب و کشاورزی باغداران شهرستان خلخال  و کوثر در مسیر این رودخانه ، تغذیه کننده چاب آب شرب روستای ایلوانق و اناویز نیز هست که اداره آب و فاضلاب شهری با بی توجهی به این مقوله مهم   با رهاسازی فاضلاب شهری و آلوده به داخل رودخانه حیات زیست محیطی این رودخانه را نیز آلوده کرده و جانداران این رودخانه نیز در خطر قرار دارند.

فاضلاب رها شده پس از طی 15 تا 20 کیلومتر در سد کوثر که یکی از مهمترین سد های جنوب استان است جای گرفته و آب و این سد نیز علاوه بر برنامه ریزی های در دست انجام برای مصارف مختلف  هم اکنون برای مصرف کشاورزی مورد استفاده قرا رمی گیرد که محصولات جالیزی و باغی ر انیز آلوده می کند.

اهالی روستاهای علی آباد ، اناویز ، ایلوانق، و مردم شهرستان کوثر از مسئولین استان خواستندتا با احترام به حقوق مردم به بی توجهی اداره آب و فاضلاب شهری خلخال رسیدگی کنند تا آلودگی رودخانه موجب نابودی و خسارت به باغات و مردم منطقه نشود.

به گزارش ازناو ، هر چند مورد فوق بارها به رئیس اداره آب و فاضلاب شهری خلخال اطلاع داده شده ولی رئیس این اداره  ضمن بی اطلاعی از این موضوع  هیچ توجهی به سلامتی مردم نداشته و این موضوع موجب ناراحتی مردم از مسئولین شده است.

 این خبر مستندات تصویری به همراه دارد در صورت نیاز به مسئولین استانی و شهرستانی ارائه خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر