تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 20634
تاریخ انتشار: چ, 1396/06/22 - 16:43
همزمان با دهه ولایت و امامت اولین جلسه هم اندیشی نخبگان و مخترین شهرستان خلخال به همت بسیج علمی و پژوهشی سپاه خلخال و همکاری دانشگاه آزاد مرکز خلخال برگزار شد.

به گزارش ازناو ، همزمان با دهه ولایت وامامت  با حضور نخبگان و مخترین شهرستان خلخال  اولین نشست هم اندیشی نخبگان ومخترین به همت بسیج علمی و پژوهشی سپاه خلخال با همکاری دانشگاه آزاد خلخال در این مرکز برگزار شد

در این نشست هم اندیشی  که مسئولین استانی نیز حضورداشتند  سرهنگ جهانبخش عطایی فرمانده سپاه شهرستان خلخال ضمن اشاره به فعالیت چشمگیر نخبگان کشور در عرصه مبارزه با تهدیدات دشمن گفت: بسیج علمی می تواند با جنبش نرم افزاری نیازهای شهرستان را احصا  و در جهت رفع این نیازها راهکار های علمی و حمایتی را انجام دهد

عطایی اضافه کرد:در این زمینه سپاه ناحیه خلخال در نظر دارد ضمن حمایت از نخبگان و مخترعین شهرستانی که ایده های آنها منجر به تولید دانش بنیان در راستای اقتصاد مقاومتی و در مسیر تحقق فرمان مقام معظم رهبری  است حمایت های لازم را انجام دهد.

عطایی اظهارداشت: انتظار می رود دانشگاه آزاد خلخال  در کنار بسیج علمی که به عنوان یک ظرفیت علمی و بستر مناسب آموزشی با امکانات مجهزاست در مسیر هموار سازی پیشرفت نخبگان تلاش لازم با بیشتر از گذشته به کار گیرد.

دکتر حجت الله درخشان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال نیز گفت: در راستای حمایت ازنخبگان  بستر آزمایشگاهی و کارگاه های مجهز در دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار نخبگان است و این مرکز نیز به عنوان دومین دانشگاه بزرگ استان در خدمت نخبگان واهل علم است.

 

در این مراسم فاضل احدی رییس سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان اظهار کرد:بسیج علمی بیشتر در مباحث حمایتی وارد صحنه شده است و سه پروسه و برنامه حمایتی شامل قشر دانش پرور افکارسنجی و حمایت از طرحها به صورت بلاعوض از جمله طرح های مهم می باشد.

فاضل احدی گفت:از برنامه های مهم سازمان پایش و عارضه یابی استان است و دوازده قشر بسیج زیر نظر سازمان بسیج علمی و پژوهشی فعالیت می کنند.

 وی با اشاره به حمایت های مادی و معنوی از ایده های محصول محور تصریح کرد: یکی از اهداف مهم سازمان حمایت از مخترعان و مبتکران در راستای تحقق اهدافشان و ورود به عرصه تولید و پیشرفت  استان است تا نقش خود را در اقتصاد مقاومتی ایفا کنیم.

 در این نشست علمی  همچنین در حوزه تکثیرآزمایشگاهی گردو  دکتر پارسایی ،  در حوزه ساخت دستگاه برش اتوماتیک چوب مهندس مجید عمرانی و در حوزه هوش مصنوعی  مهندس ملگی گلندوز و در حوزه صنعت والکترونیک نیز مهندس غایبی به بیان دیدگاه ها و  چالش های علمی  پرداختند

به گزارش ازناو، این نشست علمی به دعوت کارگروه بسیج علمی و پژوهشی ناحیه خلخال در جهت حمایت از نخبگان و مبتکرین و حل مشکلات آنان برای تقویت اشتغال و تولید برگزار گردید

 

 

 

 

 

 

 

 

عکس : سید محمد جعفر آشتیانی

 انتهای پیام / خلخال

ارسال نظر