تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 20962
تاریخ انتشار: س, 1396/08/02 - 07:50
فرماندارخلخال گفت: هدف دولت توانمند سازی روستاها است و روستای سوسهاب جایگاه گردشگری دارد.

به گزارش ازناو ، فریدون بابایی صبح امروز  به اتفاق مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل وروسای ادارات و خدمات رسان در روستاها  به روستای سوسهاب سفر و ضمن بازدید از طرح هادی ، دیوار حائل روستا در جمع اهالی روستای سوسهاب خلخال گفت: هدف دولت توانمند سازی روستاها و تسهیل در زندگی اهالی روستاها در مناطق مختلف کشور است.

وی این روستا را یکی از اهداف تولیدو کشاورزی و میوه های سردرختی شهرستان خلخال عنوان وگفت: روستای سوسهاب خلخال  در دامنه دومین قله بلند استان آق داغ قرا رگرفته که در زیبایی و غنی بودن پوشش گیاهی و طبیعت بکر و زیبا اولین قله زیبای استان اردبیل که حضور گردشگران از مناطق مختلف کشور و جهان در این روستا از ویژگی های مهم این روستا در شهرستان خلخال است.

وی این منطقه را خواستگاه گیاهان دارویی ومعطر استان عنوان وگفت: آب و هوای مطبوع این روستا در جوار کوهستان و حیات وحش منحصر به فرد در طبیعت این روستا زیبایی این روستا را در منظر بینندگان دو چندان کرده است.

فرماندار خلخال افزود: یکی از محصولات عمده این روستا را برداشت سالانه بیش از صدهزار فال گردو از صد ها اصله درخت گردو عنوان وگفت: درآمد این روستا می تواند برای جلوگیری ازمهاجرت وجذب جوانان در مسیر های برنامه ریزی شده از سوی خانواده ها صرف و به آبادانی روستا کمک کند.

وی با تقدیراز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در اجرای طرح های هادی در روستاهای شهرستان خلخال خواستار اجرای طرح هادی این روستا شد وگفت: طبق قول مدیر کل بنیاد مسکن استان از فروردین 1397 طرح هادی روستای سوسهاب خلخال آغاز و اجرا خواهد شد.

فرماندار خلخال گفت: امسال در کمیته برنامه ریزی برای این روستا و طرح های این روستا اعتبارلازم پیش بینی و شده است.

فریدون بابایی با تشویق روستایی به استفاده از طرح های جدید کشاورزی در منطقه در خصوص آبیاری قطره ای وبارانی و اصلاح الگوی کشت و اصلاح نژاد اشاره وگفت: در روستاهای شهرستان خلخال با انجام این طرح ها و برنامه های جدید حمایتی دولت از کشاورزان علاوه بر کیفیت محصولات کمیت محصولات وصرفه اقتصادی آن برای خانوار روستایی بالا رفته به طوری که خود اهالی می توانند با سفر به روستاهای همجواردر شهرستان این طرح ها در خصوص اصلاح الگوی کشت واصلاح نژاد د ردام های سنگین و سبک را مشاهده نمایند.

فرماندارخلخال  به خاکی بودن  4 کیلومتر از جاده سوسهاب اشاره و قول مساعد برای آسفالت و تامین قیر برای تسهیل در تردد اهالی روستای سوسهاب را داد.

فرماندارخلخال گفت: قطعا معرفی این روستا در دیدگاه مردم سراسر کشور تاثیر به سزایی در حضورگردشگران خواهد داشت.

فرماندارخلخال بر رفع مشکل اینترنت و مخابرات روستا سوسهاب تاکید کرد.

در این مراسم همچنین از سوی رئیس اداره ورزش جوانان قول مساعد برای تسطیح و آماده سازی زمین فوتبال روستای سوسهاب به جوانان واهالی داده شد.

در ادامه محمد قربانی رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از صرف بیش از نه میلیارد و135 میلیون تومان برای این روستا در زمینه اجرای تابلو های راهنمای مسیر، نصب گاردریل، آسفالت و برفروبی مسیر روستای سوسهاب خبر داد وگفت: در سال گذشته این راه روستایی 250 میلیون تومان اعتبار داشت که تخصیص نیافت و امسال 400میلیون تومان تخصیص یافته که انشا الله در شرف انتخاب پیمانکار برای انجام آسفالت مورد نظر برای 4 کیلومتر راه این روستا است.

وی ضمن اشاره به خواسته به حق اهالی روستای سوسهاب ومرجین در برخورداری از خدمات دولت گفت: قطعا مسئولین شهرستان در فکر مردم روستاها بوده و در تمامی مسیر راه سوسهاب ابنیه فنی و مصالح زیرسازی رودخانه ای استفاده شده که از بهترین نوع مصالح برای این مسیر بوده و همه ساله با آغاز فصل سرما و بارش برف ، برفروبی در مسیر روستای سوسهاب و مرجبن انجام و روزی نبوده که راه این روستاها مسدود باشد.

در ادامه شورای اسلامی روستای و دهیار سوسهاب به بیان برخی از مشکلات این روستای از زبان مردم پرداختند.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر