تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 21003
تاریخ انتشار: س, 1396/08/09 - 15:47
همزمان با چهارمین روز از هفته پدافندغیر عامل اولین همایش استانی تهدیدات و فرصت های فضای مجازی وجنگ نرم دشمن در دانشگاه پیام نور خلخال برگزار شد.

به گزارش ازناو ،  همزمان با چهارمین روزاز هفته پدافند غیر عامل همایش تهدیدات و فرصت های فضای مجازی و جنگ نرم د شمن با حضور کارشناسان و فعالان این حوزه در سالن همایشات شهید عمران پستی خلخال برگزارشد.

این همایش که با  شعار حفظ سرمایه های ملی در برابر تهدیدات سایبری دشمن برای اولین در سال 96 به صورت استانی در خلخال به همت دانشگاه ها و بسیج  و فرمانداری شهرستان خلخال برگزار شد.  مهدی ربیعی کارشناس فضای مجازی از تهران با اشاره به جنگ نرم فرهنگی دشمن تاکید مقام معظم رهبری برای توجه به  جریان نفوذ دشمن گفت: عرصه امروز جنگ عرصه جنگ فرهنگی است.

ربیعی اصلی ترین محور این همایش بررسی آسیب های نوظهور، شبکه های اجتماعی و تهدیدات آنان عنوان وگفت: دانشگاه پیام نور در برگزاری چندین همایش فضای مجازی پیشتاز در استان بوده و این همایش نیز در سال 1396 اولین همایش استانی در شهرستان خلخال است که با هدف آگاه سازی نسل جوان و قشر دانشجو در سالن همایشات پیام نو رخلخال با استقبال خوب برگزار شد.

این استاد دانشگاههای کشور  در این همایش  حریم شبکه های اجتماعی را ناامن توصیف وبر لزوم بصیرت کارکنان ، دانشجویان و خانواده ها در مقابل آسیب ها تاکید کرد.

این کارشناس حوزه فضای مجازی  با اشاره به گسترده شدن تهدیدات در شبکه های مجاز برای کاربران خواستار آگاهی بخشی همه جانبه به جوانان وخانواده ها از طریق رسانه های جمعی و شنیداری و دیداری شد.

 ربیعی اضافه کرد:دشمن در هشت سال دفاع مقدس پس از ناکامی اکنون با جنگ نرم فرهنگی با محوریت نفوذ  و گسیل آسیب ها در میدان حضور دارد و تنها بصیرت ، ولایت مداری و تبعیت از فرمایش مقام معظم رهبری بهترین سد در مقابل نفوذ دشمن است.

 به گزارش ازناو ،  در این مراسم که رئیس شورای تامین و جمعی از اساتید دانشگاه های خلخال به همراه کارکنان ادارات و مسئولین نیز حضور داشتند دکتر راشد صفوی رئیس دانشگاه پیام نور مرکز خلخال نیز ضمن اشاره به اهمیت پدافند غیر عامل به تشریح اهداف پدافند غیر عامل پرداخت.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر