تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 21113
تاریخ انتشار: چ, 1396/08/24 - 11:44
همزمان با هفته جهانی دیابت همایش دیابت و زنان به همت دانشکده علوم پزشکی خلخال برگزار شد.

به گزارش ازناو ، امروز روز جهانی دیابت است و همزمان با این روز و با هدف اطلاع رسانی و اگاهی سازی عموم جامعه از سوی دانشکده علوم پزشکی خلخال همایش دیابت و زنان در مجتمع فرهنگی ارشاد خلخال برگزار شد.در این همایش که جمعی از رابطین بهداشتی ، کارکنان زن ادارات و جمع کثیری از بانوان خلخالی حضور داشتند در این همایش دکتر داود رحیمیان متخصص داخلی  از پزشکان  متخصص و حاذق شهرستان خلخال به تشریح بیماری قند و دیابت پرداخت .

دکتر رحیمیان با اشاره به نشان های عمومی ابتلا  به دیابت گفت: بیماری دیابت عملا در ظاهر دیده نشده بلکه در داخل بدن با احساس تشنگی، تکرر ادرار، پرخوری ، خستگی  و سایر نشانه های بارز دیده می شود که نیاز است تمامی مردم جامعه با اصلاح رژیم غذایی و سبک زندگی در مسیر تندرستی حرکت نمایند.

دکتر رحیمیان گفت: دیابت ریشه ژنتیکی داشته و در صورت فراهم شدن بستر در بدن این بیماری علائم خود را نشان می دهد .

وی از خدمات گسترده نظام سلامت در خدمت جامعه اشاره و گفت: بیماران و مبتلایان به این عارضه می توانند با مراجعه و بهره گیری ازدرمان دارویی و تغییر سبک زندگی در مصرف غذاها  به سلامتی باز گردند.

دکتر رحیمیان پیاده روی را عاملی اساسی در کاهش بیماری قند خون عنوان و برلزوم همت بانوان برای پیاده روی و شرکت در برنامه های ورزشی تاکید کرد.

ایرج اعتبار معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخال  نیز با مهم دانستن پیشگیری قبل از درمان گفت:  بیماری قند یکی از بیماری های شایع در بین بانوان و مردان است و خانواده ها باید توجه لازم را در درمان خود در جلوگیری از ابتلا به بیماری دیابت به مرحله اجرا بگذارند و با مراجعات به مراکز درمانی و بیمارستانی و بهره گیری از امکانات نظام سلامت سلامتی دوباره خود را به دست آورند.

در این همایش از سوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان خلخال ایستگاه اندازه گیری قندخون و فشار خون رایگان برای بانوان برپا و تا ظهر امروز این خدمات به بانوان ارائه شد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر