تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 21194
تاریخ انتشار: ي, 1396/09/05 - 00:18
با حضور آثار برتری شعری از جای جای استان اردبیل/
جشنواره شعر استانی بسیج در مجتمع فرهنگی ارشاد خلخال برگزار شد
با حضور شعرای استان اردبیل و شهرستان خلخال جشنواره شعر استانی بسیج در مجتمع فرهنگی ارشاد خلخال برگزار شد.

به گزارش ازناو ،همزمان با هفته بسیج جشنواره استانی شعر بسیج با محوریت طلبه شهید عبدالرسول علیزاده شال با حضور مسئولین و شاعران  از جای جای استان اردبیل امروز در مجتمع فرهنگی ارشاد خلخال برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام رشتبری امام جمعه خلخال ضمن پاسداشت یاد و خاطره هنرمند بسیجی مجید واحدی زاده را گرامیداشت وگفت: زبان شعر یک ظرفیت عظیم برای انتقال داشته به نسل نو است

وی افزود: یک مصرع شعری تاثیر گذاری بالاتری به مراتب داشته و وقتی در قالب شعر قرار می گیرد بیشتر ماندگار می گردد.

وی یکی از وظایف شاعران امروز را انتقال  مظلومیت ملت ایران را دراوج عزت  به جهانیان دانست.

رشتبری هنر را نافذ ترین شیوه برای حفظ داشته و ماندگار ساختن وا نتقال آنان به نسل نو عنوان نمود و از زحمات برگزار کنندگان این جشنواره در هفته بسیج تقدیر کرد.

سرهنگ پاسدار جهانبخش عطایی نیز در این جشنواره شعر استانی با تبریک هفته بسیج به شعرای حاضر و مردم شهرستان خلخال گفت: اهمیت شعر وقتی دو چندان می شود که در فضای قرائت شعر و شاعری قرار گیریم.

عطایی وظیفه امروز شعرا را تبیین ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: باید شعرای بسیجی در تبیین اهداف نظام و  آرمان نظام نقش خود را ایفا  و متعهدانه و اخلاق مدار در عرصه حضور داشته باشند.

در این مراسم یاد و خاطره کارگران ، تهیه کننده و هنرمند بسیجی مجید واحدی زاده گرامی داشته شد و از سوی هیات داوران این جشنواره از آثار برتری شعری بسیج از سوی بسیج هنرمندان شهرستان خلخال تجلیل به عمل آمد.

همچنین در این مراسم از مادر شهید طلبه عبدالرسول علیزاده شال با حضور امام جمعه شهرستان خلخال تجلیل به عمل آمد.

به گزارش ازناو ، این جشنواره به همت بسیج هنرمندان سپاه شهرستان خلخال از یک ماه گذشته با تشکیل دبیرخانه در محل دفتر بسیج هنرمندان با همکاری سپاه شهرستان و ارشاد خلخال و ارسال بیش از 160 اثر شعری از 52 شاعر امروز به کار خود با تجلیل از آثار برتر پایان داد.

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر