تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 21472
تاریخ انتشار: د, 1396/10/18 - 07:37
فرماندار خلخال گفت: سیستم های نوین آبیاری با کاهش میزان هدر رفت آب کشاورزی را توسعه خواهد بخشید.

به گزارش ازناو، فریدون بابایی صبح امروز  در جلسه کشاورزی آب و منابع طبیعی گفت: دولت تسهیلات خوبی در زمینه مکانیزاسیون و طرح های آبیاری با همکاری جهاد کشاورزی در سراسر کشور در دست اجرا دارد که کشاورزان شهرستان خلخال نیز می توانند با بهره گیری از فناوری های جدید در آبیاری کسب و کار خود در کشاورزی را توسعه دهند.

فرماندار خلخال اضافه کرد: در آبیاری سنتی آب از مبدا تولید تا به سر زمین و مرزعه می رسید از نصف بیشتر آن در مسیر انتقال هدر می رود ولی در آبیاری مدرن  تمام آب تولید شده به همان میزان در سر مرزعه به کشاورز تحویل داده می شود.

ولی یکی از خصوصیات و ویژگی های طرح نو کشاورزی از جمه آبیاری قطره ای ، بارانی و نواری گفت: سرعت در آبیاری و استفاده از کمترین آب برای آبیاری با توجه به کمبود آب در بعضی از مناطق از ویژگی مهم این طرح است.

فرماندار خلخال بر لزوم استقبال روستائیان و کشاورزان در شهرستان خلخال از این طرح و فرصت فراهم شده را خواستار وگفت: در حال حاضر برای هر مقداز زمین تسهیلات معین وکمک های بلاعوض نیز تعلق می گیرد که کشاورزان باید از این طرح استقبال و در کسب و کار خود  زمینه تولیدات بهتر و با کیفیت را فراهم نمایند.

فرماندار خلخال گفت: ما تولید کننده آب هستیم و اصلی ترین مشکل شهرستان خلخال نداشتن تخصیص آب برای اجرای طرح های بزرگ اشتغالزایی و سرمایه گذاری  است.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر