تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 21494
تاریخ انتشار: ج, 1396/10/22 - 07:51
مسئولین استان گیلان بارها در پاسخ مردم در رسیدگی به وضعیت نامناسب حوزه استحفاظی گیلان در جاده اسالم به خلخال وپونل به خلخال جمله ییلاقی بودن این جاده ها رابه کار می برند که باید ذهنیت این مسئولین در توسعه گردشگری منطقه زوده شود.

به گزارش ازناو ، شهرستان خلخال از دو جاده به استان گیلان ومرکز کشور از طریق استان گیلان ارتباط دارد و حال مسئولین گیلانی بعداز پیگیری اهالی شهرستان تالش و روستاهای مسیر جاده اسالم به خلخال و همچنین در جاده پونل به خلخال این واقعیت تلخ را بیان می کنند که این جاده یه جاده ییلاقی برای ماست و این درحالی است که جاده خلخال به اسالم با پیگیری مسئولین شهرستان خلخال در حوزه استحفاظی خلخال تبدیل به راه اصلی شده و جای این مطالبه از سوی مردم صحیح است که چرا باید استان گیلان و حوزه استحفاظی شهرستان تالش و رضوانشهر در حوزه خود حتی قدمی برنداشته است.

همچنان دراین مسیر بعد از حوزه خلخال، وجود پیچ های خطرناک، نبود شانه خاکی مناسب، کمبود علائم راهنمایی در طول مسیر، رفع نشدن نقاط حادثه خیر که بارها جان چندین مسافر در این جاده تلف شده به چشم می خورد.

و حال جای تاسف دارد که مسئولین شهرستان تالش و رضوانشهر به جای برنامه ریزی و تعهد عملی به رفع مشکل مردم ساکن هم استانی خود در این مسیرهای ارتباطی دم از ییلاقی بودن این جاده می زنند .

و این جای سوال دارد که آقای مسئول ده ها هزار نفر جمعیت در این طور این مسیر در حال زندگی هستند ایا تردد این اهالی از ییلاق های خوشگذارنی خودتان برای شما اهمیتی ندارد.

آقای مسئول روزهای تعطیلی خودتان نیز در همین ییلاق صرف می شود  آیا این جاده یک جاده ییلاقی است و این سوال هموطنان گیلانی ساکن در روستاهای خرجگیل ، اسبوونی و سایر روستاهای پرجمعیت مسیر اسالم به خلخال است.

شما مسئول تالشی  که با ماشین بیت المال از همین مسیرتردد می کنید آیا وضعیت نامناسب این مسیر را جان هم استانی های خودتان را بیشتر از مسافرین گذری تهدید می کند نمی بینید و آ نوقت بیان می کنید این جاده برای شهرستان خلخال مهم است و برای ما جاده ییلاقی است.

به گزارش ازناو ، جاده خلخال به اسالم و یا بالعکس اسالم به خلخال تنها یک جاده گردشگری برای استان گیلان و یا شهرستان خلخال نیست بلکه باید ذهنیت مسئولین استان گیلان برای تبدیل شده این جاده در حوزه استحفاظی استان گیلان به راه اصلی نیز تحقق یابد و این نگاه ییلاقی آنان جای خود را به یک نگاه گردشگری ، حفظ جنگل و حفظ عرصه های طبیعی در این جاده تبدیل شود.

د رحال حاضر در هیچ جای کشور جز چند نقطه مشخص در مسیرهای کشور این بی سامانی در حوزه استحفاظی گیلان وجود ندارد به دلخواه هر فرد یا خانواری تا شبی صبح شود کلبه و آلونک و یا دکه ای برای امرار و معاش در حریم راه زده شده که مسئولین استان گیلان باید با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و اقدام عملی در این خصوص در حفظ عرصه های طبیعی جنگل و مناطق طبیعی و حریم راه اقدام شایسته را به مرحله اجرا بگذارند.

چهره دگرگون حوزه استفحاظی گیلان در جاده خلخال به اسالم واقعا زیبایی این مسیر برای گردشگری در آینده ای نزدیک تهدید می کند  و چه خوب است مسئولین استان گیلان به جای تعریف وتمجید بیخودی از جاده خلخال به اسالم در جلسات کشوری به فکر آبادانی این جاده باشند.

گفتن این نکته خالی از لطف نیست که مسئولین گیلان خود اجازه برداشت یک تن ماسه را حوزه خود نمی دهند ولی هیچوقت هم نگران تردد روزانه بیش از 100 تا 200 کامیون حمل ماسه از این جاده از خلخال به گیلان نیستند و خطراتی که در این مسیر جان همه مسافران را تهدید می کند هیچ اهمیتی برای مسئولین استان گیلان ندارد.

 

 

 

گزارش : سید مصطفی مرادخانی

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر