تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 21721
تاریخ انتشار: پ, 1396/11/26 - 15:09
مسئول مرکز راهبردی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: مرز مهریه و سقف و کف آن باید برای خانواده ها مشخص شود وخانواده ها طبق سنت رسول مکرم اسلام در چهار چوب خانواده عمل نمایند.

به گزارش ازناو ، ابراهیم مجربی دردومین مجمع بسیج شهرستان خلخال که با حضور مسئولین شهرستان خلخال و کارگروه های هشت گانه و مردم شهرستان خلخال و جمعی از کارکنان ادارات برگزار شد گفت: مرز مهریه در ازدواج ها باید برای خانواده ها تشریح و سقف و کف آن مشخص گردد و خانواده ها در چهار چوب سنت رسول اکرم (ص) در معیار ها عمل کنند.

مجربی گفت: مهریه سنت رسول اکرم (ص) 500 درهم به پول رایج کشور د رحد ( سه میلیون و ششصد هزار تومان ) است که این کف و سقف آن نیز نباید از دیه یک انسان کامل که رقم 198 میلیون تومان است بالاتر باشد.

وی با اشاره به اینکه آسان گیری ازدواج ، همراهی خانواده ها ، حمایت های آنان و آشنا سازی آنان با مسئولیت های زندگی وخانواده می تواند زوجین را در مسیر خوشبختی قرار دهد گفت: در عین حال بی توجهی خانواده ، عدم حمایت از زوجین تازه ازدواج کرده و عدم آشنایی آنان با مسائل زندگی و کم و کاست های آن می تواند مشکل ساز و مسیر طلاق را هموار سازد.

وی بر حسن معاشرت و اخلاق حسنه در خانواده تاکید وگفت:آشنایی زوجین به حقوق همدیگر  ومطالعه در این زمینه در مسائل خانواده واحکام مدنی می تواند راهگشای مسیر خانواده در داشتن زندگی سالم باشد.

مجربی با اشاره به اینکه این دومین مجمع بسیج با محوریت کارگروه تحکیم خانواده با موضوع طلاق است گفت:هدف از اصلی از برگزاری این نشست احصا مشکلات در زمینه مسائل هر کارگروه و اینکه در این مجمع بیانیه ای تنظیم وقرائت می شود با این  هدف است که از در برگزاری مجمع بسیج هدف گذر از اندیشه به عمل است.

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر