تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 21886
تاریخ انتشار: چ, 1396/12/23 - 07:02
مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل از آغاز بازسازی روستای مصطفا لو بخش مرکزی خلخال از فروردین 1397 خبر داد.

به گزارش ازناو ، فرهاد سبحانی که با هدف بررسی مشکلات روستای مصطفالو به شهرستان خلخال سفر کرده است صبح امروز از آغاز بازسازی روستای مصطفالو از فروردین 1397 خبر داد.

سبحانی گفتک به لحاظ اینکه بیش از 70 واحد از خانه های این روستا دارای مقاومت پایین و در حال ریزش است و در مواقع بارندگی اهالی با مشکل مواجه هستند با همکاری مدیریت بحران ، بانک های عامل و بنیاد مسکن این واحد ها از فروردین 1397  تخریب و در همان محل واحد های جدید برای اهالی ساخته خواهد شد.

سبحانی گفت: در این روستا مددجویان کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی نیز درحال زندگی هستند که تسهیلات این مددجویان از محل همان اداره به صورت بالاعوض و با دریافت تسهیلات مقاومت سازی انجام و برای هر واحد باقیمانده نیز هشت میلیون تومان وام بلاعوض و 20 میلیون تومان تسهیلات مقاومسازی ارزان قیمت ارائه خواهد شد.

سبحانی اضافه کرد: تمامی واحد های این روستا از خشت و گل بوده که در حال حاضر قابل سکونت نبوده وبا کمترین زلزله احتمال وقوع حوادث ناگوار وجود دارد و به لحاظ پیشگیری از این بحران مدیریت جامع مثل روستای ترازوج در این روستا نیز اجرا و با سرعت کارها را پیش خواهیم برد.

وی با قدردانی از مدیریت بحران شهرستان خلخال و مجموعه همکاران بنیاد مسکن در بررسی وضعیت این روستا گفت: در حال حاضر 400 روستا در استان اردبیل هیچ تسهیلات مقاومت سازی دریافت نکرده اند و این نیازمند همدلی اهالی روستاهای استان است که ضمن امیدواری به آینده برای ساخت واحد های فرسوده و نامقاوم خود از این طرح استقبال کنند.

وی استقبال از این طرح های مقاومسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را اولین قدم برای آبادانی روستا عنوان و بر لزوم همدلی اهالی با بنیاد مسکن و نهاد های ذیربط تاکید کرد.

سبحانی گفت: در مجموع بیش از 1800 روستای استان اردبیل  70 درصد روستاهای استان مقاومت سازی شده است که بنیادمسکن در سایر روستاها نیز با اعزام کارشناسان و همکاران اداره به اطلاع رسانی اقدام نموده که اهالی نیز از این فرصت فراهم شده استقبال نمایند.

مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل در نشستی با فریدون بابایی فرماندار خلخال از حمایت های فرمانداری شهرستان د رخصوص طرح های بنیاد مسکن در شهرستان خلخال قدردانی کرد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

ارسال نظر