تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 19121
تاریخ انتشار: پ, 1396/01/31 - 07:09
ضرورت دارد انقلاب را به نفع همه مردم مصادره کرد تا هدف انقلاب که ماوراء عینک های نزدیک بین برخی ها است، در جامعه مشهود و به عیان ملموس باشد؛ نه اینکه عده ای خلف وعده کرده یا برخی انحراف را به جای انقلاب معنا کنند.

به گزارش ازناو به نقل از کوثرخبر، میلاد عسگری، مدیر مسئول پایگاه تحلیل خبری کوثرخبر در یادداشتی نوشت: انقلاب اسلامی با مجاهدت های رهبر کبیر انقلاب از 39 سال پیش پایه گذاری شده و هم اکنون با رهنمود های رهبر معظم انقلاب و همینطور حضور امت اسلامی در صحنه های متعدد، رشد کرده است و پس از این لازم است برای تعالی بیشتر انقلاب «اتحاد و همدلی» را بیش از پیش در جامعه ترویج داده تا حافظ دستاورد های انقلاب شویم.
اتحاد و همدلی از خیلی زمان ها پیش، پایه و مبنای موجودیت انقلاب اسلامی ایران است و به شکرانه این اتحاد و همبستگی که در راس آن مردم قرار گرفته اند پیشرفت ها و دستاورد هایی نظیر امنیت ملی و همینطور پیشرفت های علمی و فناوری بخصوص در حوزه دفاعی و موشکی حاصل شده است.
شاید معضلاتی همچون اقتصاد، بیکاری، مهاجرت، رکود، تورم، تهدید و تحریم ها دست به دست داده تا موجودیت این انقلاب را از هم بپاشند و پایه های نظام را به مرور متلاشی کنند، اما این ملاک نیست که دیگر دستاورد های 39 ساله و همینطور اهداف کنونی این انقلاب را نادیده گرفت.
هم اکنون ایران اسلامی نیاز مبرم به عدالت اجتماعی در همه امورات کشوری دارد تا واژه «انقلاب» همانند سال های اوایل انقلاب معنی و مفهومی انقلابی پیدا کند و این مهم زمانی تحقق خواهد یافت که اتحاد و همدلی امت اسلامی در راس آن تصمیم گیران و تصمیم سازان کشوری بدور از هرگونه اعمال سیاسی به وفور در اجتماع لمس شود.
هر چند به نظر می رسد تندروهای سیاسی وابسته به جناح های متعدد در 2 دهه اخیر با اعمال و رفتارهای بی منطق سیاسی خود به نحوی تمدن اسلامی و ارزش های انقلاب را در کشور زیرسوال برده اند که نتیجه آن بی شک عدم اعتماد مردم به مسببان اصلی این حرکت غیر انقلابی آن ها خواهد بود.
حال این موضوع در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا از اهمیتی وافر برخوردار بوده و لازم است از هرگونه ایجاد دوقطبی و رفتار ها و اخلاق های غیر انقلابی از سوی هر یک از کاندیداها و طرفدارانشان پرهیز شود.
بی شک اختلاف داخلی در پی القاء سیاست منطقی یا غیر منطقی در هر برهه از زمان جزء مطالبات دیرینه استکبار و بدخواهان نظام است و مردم بخصوص چهره های شاخص و سیاسیونی که سنگ انقلاب را به سینه می زنند می بایست با رفتار های ناشایست انتخاباتی خود آب به آسیاب دشمن نریزند.
به هر حال همانطور که اشاره شد اتحاد و همبستگی در همه عرصه ها بخصوص در انتخابات نیز نقطه عطفی در راستای حضور حداکثری و انتخاب شخص اصلح، متعهد و متخصص و ... است؛ امری که امروزه دغدغه بیشتر مردم خصوصاً رهبر انقلاب اسلامی است.
وحدت و اجماع می بایست بر اساس اصول و مبنای گفتمان انقلاب اسلامی در سطح جامعه احیا شود تا منفعت گرایی با ظاهر انقلابی گری اصل مفهوم وحدت را زیر سوال نبرد.
ضروری است هم اکنون پیش از انتخابات قبل از ورود به فعالیت اجتماعی و سیاسی خودسازی کرده و دعوای شخصی را برای دستیابی به قدرت کاذب به پای اتحاد و همبستگی ننویسیم؛ چرا که مردم خود آگاه و بصیر بوده و خود می دانند در چه مسیری گام بردارند که نه انحرافی در کار باشد نه دروغی؛ باید با خودسازی به اعتلای کشور کمک کنیم اگر چه به ضرر ما باشد.
ضرورت دارد انقلاب را به نفع همه مردم مصادره کرد تا هدف انقلاب که ماوراء عینک های نزدیک بین برخی ها است، در جامعه مشهود و به عیان ملموس باشد؛ نه اینکه عده ای خلف وعده کرده یا برخی انحراف را به جای انقلاب معنا کند.
همه اعمال انقلابی، غیر انقلابی و ضد انقلابی چه در داخل و چه در خارج از کشور زیر زره بین امت اسلامی بوده و و این مردم است که یقیناً در عرصه هایی چون انتخابات با تحلیلی سنجیده اتحاد و همبستگی خود را برای روی کارآمدن رئیس جمهوری صادق، انقلابی، متعهد و متتخصص به کار خواهند بست.
انتهای پیام/

ارسال نظر