تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 20618
تاریخ انتشار: س, 1396/06/21 - 08:11
اسپینرها اسباب بازیهای که که خیلی راحت ارز را از کشور خارج می کنند به ازای فروش هر یک عدد از انواع مختلف اسپیرها 3 تا 8 دلار عاید بازار چینی ها می شود.

به گزارش ازناو ، این روز ها ذهن بچه هایمان به بازی با اسپینرهای خوش خط و خال مشغول است شاید وسایلی که با کمترین هزینه ساخته شده و در کشورمان به سه تا 8  دولار به فروش می رسد و این یعنی رونق اقتصادی کشور چین و خارج نمودن ارز از کشور.

جای این سوال است  که چرا در کشور ما نمی شود چنین وسایلی با نام اسباب بازی برای کودکان ساخت تا علاوه برصرفه اقتصادی برای کشور مانع از خروج ارز از کشور شود.

شاید قابل باور نباشد اما این روزها در بازار هر شهری که سری به خرازی ها بزنی بیش از 85 درصد اسباب بازی ها و وسایل بازی کودکان چینی است.

بازاری های ما نیز با این تفکر که این بازی آرامش ذهنی و مغزی راداشته وباالقا این تفکر موجب فروش بیش از پیش این کالای چینی شده اند.

اکنون در هر خانه ای یک تا چند اسپینر پیدا می شود و با داشتن این همه ضایعات در  کشور آیا نمی شد که فکری به حال ساخت ای گونه وسایل کرد.

با نگاهی به اسپینرمتوجه شدیم که به جز  یک بلبرینگ ساده که یک انگشت در آن جا می شود و سه حلقه پلاستیکی دور آن و کمی رنگ چیز دیگری در آن به کار گرفته نشده است

در سال های گذشته نیز چینی ها به بازیگوش بودن کودکان ایرانی پی برده و با روانشناسی که داشتند آونگ را ساخته ودر آستانه محرم وارد بازار کردند اکنون نیز اسپینر رایج کوچه وبازار شهرمان شده است.

جای سوال از مسئولین متولی در کشور است که باید  مدیریت در کشور در خصوص ساخت اسباب بازی و تنوع آن برای کودکان در نظر گرفته شود تا به راحتی  سرمایه ملی با نام ارز از کشور به راحتی به دست تجار خارج نشود.

 

 یادداشت : سید مصطفی مرادخانی

ارسال نظر