تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 4376
تاریخ انتشار: ش, 1392/04/22 - 15:37
در آستانه خرید سهمیه لیگ دسته دو فوتبال توسط شرکت خلخال دشت
هزینه گزاف بابت خرید امتیاز لیگ دسته دوفوتبال با چه هدفیست؟؟؟!
ازناو:شرکت خلخال دشت در حال خرید امتیاز تیم فوتبال در دسته دو فوتبال می باشد .اما سوالی در این میان مطر ح است که بهتر است پاسخ مناسبی برای آن پیدا کنیم .

به گزارش ازناو،شرکت خلخال دشت د ر حال خرید امتیاز تیم فوتبال در دسته دو می باشد .که این خبر در ذهنمان چند سوال را ایجاد کرد که بهتر است برای آن پاسخ مناسبی داشته باشیم .
قبل از هر انتقادی باید از سرمایه گذاری این شرکت در امر ورزش و حمایت های آن از ورزش خلخال کمال تشکر و قدردانی ر ا داشته باشیم .اما بحث خرید امتیاز تیم در لیگ های فوتبال ...
این شرکت سال پیش امتیازی در لیگ دسته سه خریداری نمود که علی رغم هزینه سنگین آن برای شرکت تنها چهار تن از بازیکنان این تیم از ورزشکاران خلخالی بودند و هزینه هنگفتی صرف شد و در نهایت این تیم بدون کسب نتیجه ای از مسابقات کنار رفت و استعداد های ور زشی مطرح در فوتبال شهرستان هیچ استفاده ای از این موقعیت نکردند یا به عبارتی بستری فراهم نشد تا خود را نشان دهند .با این همه تفاسیر مسئولین ورزشی این شرکت امسال پا را فراتر گذاشته و در حال خرید امتیاز تیم در دسته دو هستند .دوستان عزیز دخیل در این امر کافیست به سوالات زیر جواب قانع کننده ای داشته باشند در آن صورت قطعا تصمیمشان دقیق و صحیح بوده است.
1-دوستان عز یز به نظر شما تشکیل و خرید امتیاز یک تیم با هزینه بالا که بازیکنان آن عمدتا از اردبیل و سایر شهرستان ها و استان هاست کمکی به ورزش و بروز استعدا های شهرستان می کند؟
2-خرید امتیاز تیم فوتبال در دسته دو با وجود شکست و عدم کسب نتیجه قابل قبول در لیگ دسته سه که پارسال خریداری شد و سطح مسابقات هم به مراتب پایین تر از دسته دو بود چه توجیحی دارد ؟به نظر شما آیا در این سطح ،تیمی که پارسال در دسته سه نتیجه نگرفته  در لیگ دسته دو نتیجه خواهد داد ؟
3-آیا بهتر نبود این هزینه را در فوتبال پایه انجام می دادیم تا هم زمینه ای برای بروز استعداد های ورزش شهرستان فراهم گردد و هم نتیجه بهتری حاصل شود .به نظر شما آیا در فوتبال نیز روی امسال آقای مهدی جعفری که در رشته بسکتبال در سطح پایه شهرستان فعالیت می کرد و اکنون نتیجه آن را در  تیم ملی می بینیم و نام شهرستان خلخال را در سطوح بالا مطرح می کند و زمینه ای فراهم کرده تا سایر هم سن و سال  ها و هم تیمی های ایشان نیز امکان مطرح شدن داشته باشند ،سرمایه گذاری میشد بهتر نبود ؟
و سوال های دیگر که پاسخ مسئولین تصمیم گیر در ورزش شرکت خلخال دشت می تواند به پذیرش آن در برابر افکار عمومی و جامعه ورزشی کمک نماید .
پایگاه تحلیل خبری ازناو حق مسئولین زیربط را در پاسخ و دفاع از تصمیماتشان محفوظ می داند و آماده انعکاس و انتشار مطالب عزیزان می باشد .

دیدگاه‌ها

به نظر من هیچ اشکالی نداره،مطمئن باشید انگیزه ی جوونای شهرمون رو هم بالا میبره،بیشتر فوتبالیستهای خلخال الان دارن به صورت اختصاصی تمرین میکنن تا بتونن در این تیم حضور پیدا کنند.

با سلام خدمت هشهری عزیز بنده نیز امیدوارم اینگونه باشد ولی تجربه نشان داد که سال پیش فقط جهار نفر از خلخالی های عزیز در این تیم فعالیت داشت .و استعداد های برتر زیادی جایی در تیم نداشتند .

سوالات به جا و درستی است. البته حضور در دسته 2 امکان خوبی است ولی باید بپذیریم که کارهای پایه ای اصولی تری می توانیم انجام دهیم که خروجی آن بهتر خواهد بود.

در پاسخ به سوال اول به نظر بنده وجود تیم حتی اگر تمام بازیکنان آن هم غیر خلخالی باشند مفید خواهد بود. حتی اگر تیم فقط یک سال در لیگ دسته دو حضور داشته باشد هم مفید است چرا که شور و نشاط و انگیزه جوانان را بالا خواهد برد. همچنانکه مثلا اخذ مجوز برای یک نشریه، در خیلی ها انگیزه نوشتن مقاله ایجاد میکند و یا حس مدیریت و نخبگی را بارور میسازد، وجود تیم فوتبال هم حتی اگر تمامی بازی های خانگی را ببازد حداقل کمک به شناساندن خلخال به خیلی ها را خواهد کرد. میخواهم بگویم این سوال شما در اصل، انکار جایگاه ورزش است.

با سلام جناب اقای مدیر ببخشید همیشه سعی کن دیدگاهت وسیع باشد چون شما هم اینجا وهم در استفاده از کارگران غیر بومی سد بفراجردحرفهای عامه پسند وغیر کارشناسی می فرمایید حتی به فرض هم که هیچ نفر خلخالی نباشد نام خلخال است وتشکر از شما که نیت پاکی داری برای اعتلای خلخال

با سلام خدمت دوست عزیز . برای قسمت اول بیانات جنابعالی باید عرض کنم که آیا مطالبه این که باید در پروژه های که در خلخال اجرا میشود از نیروی کار شهرستان استفاده شود نشان از دید بسته و غیر کارشناسی بنده است ؟!خیر دوست عزیز اگر در پروژه های شهرستان اگر از نیروی کار داخلی استفاده نشود نتیجه اش این می شود که همشهریان ما در شهر های دور دست و دور از خانواده مشغول شوند و بماند مشکلات دیگر که از این نظر حاصل می شود . و در قسمت مربوط به تیم فوتبال باید عرض کنم مگر غیر از این هست که هدف در ورزش شناساندن استعداد های شهرستان خلخال است .دوست عزیز به نظر شما اگه هزینه میلیاردی در قسمت فوتبال پایه انجام شود بهتر است یا در فوتبالی که هیچ استعداد خلخالی در آن نقشی ندارد ؟

با سلام خدمت جناب مدیر سایت؛ شما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که هیچ قانونی نمیتواند پیمانکار را در نحوه بکارگیری نیروی کاری و یا اصلا خرید وسایل و تجهیزات ملزم به انجام کاری نماید. همچنانکه هیچ سرمایه گذاری را نمی توان ملزم کرد که مثلا سرمایه خود را در بخش مسکن سرمایه گذاری کند یا در فوتبال پایه! در ضمن بنده هم با نظر دوست خلخالی دور از وطن کاملا موافقم.

با سلام دوست عزیز بنده و یا امسال بنده نمی خواهیم چیزی را به کسی تحمیل نماییم و بگوییم که در کجا سرمایه گذاری کند اما می توانیم این امر را بررسبی نماییم .اصلا فلسفه پایگاه های تحلیل خبری تحلیل و واکاوی مسایل مطرح در کشور می باشد و ما نیز مطابق همین امر اقدام به نوشتن تحلیل خود کردیم و لزوما حق با ما نیست و این یک نظر و تحلیل می باشد .و اما در رابطه با مطالب د وست عزیزمان دور از وطن باید بگویم که بحث سد بفراجرد بحث کاملا کارشناسی شده می باشد و مطالب بنده نمیباشد بلکه نظرات چند کارشناس مطرح در این حوزه می باشد .

دوست عزیز اولا بهتر است که شما مثل سایر تحلیل های خبری ذل عنوان "صرفا جهت اطلاع " نیز امکان ارائه نظر را به مخاطبان بدهد. ثانیا شما مثل اینکه متوجه نیستید که نمیتوان پیمانکار را ملزم کرد که مثلا نان خود را از خلخال بگیرد یا از اردبیل. اگر بحث سد بفراجرد کارشناسی است از همان کارشناسان بخواهید که قانون الزام پیمانکار را ارائه کنند! آیا شما میتوانید کسی را مجبور کنید که مثلا در ایستگاه خوجین سوخت گیری خودرو انجام دهد یا در ایستگاه 17 شهریور!!!!!! در مورد سد بفراجرد پیمانکار قبلی پروژه به دلیل اهمال در انجام پروژه از کار برکنار و پیمانکار جدیدی کار اجرایی آن را فعلا به پیش می برد. باید بدانی که همه افراد به دنبال سود خودشان هستند و شاید تامین مصالح و مواد برای ایشان از اردبیل به صرفه تر است تا خلخال. مساله اساسی این است که این پروژه زودتر به اتمام برسد و مساله مهار آب های جاری و تامین آب مصارف کشاورزی برطرف شود. به نظر می رسد تحلیل های شما با واقعیت خیلی فاصله دارد.

دوست عزیز من نمیگم برای پیمانکار تایین تکلیف کنیم .چجوری میشه تو پروژه هایی که تو تبریز انجام میگیره پیمانکار ملزم میشه قسمتی از نیروی کارشو از تبریز انتخاب کنه اما اینجا نمیشه .دوست عزیز پروژه عمرانی در یک شهر مزیتیش فقط اینا نیست .اگه یک پروژه عمرانی تو شهر نتونه درصدی از بیکاری شهرستان را حل بکنه اگه نتونه برای اهالی بازار کاری درست کنه چجوری میشه گفت پروژه شهرستانی ؟دوست عزیز محض اطلاع جنابعالی چند سالی می شود که کامیونداران اردبیلی در اکثر پروژه های شهرستان فعالیت دارند در حالی که اهالی شهرستان از روی ناچاری در شهر های دیگر و دور از خانواده دارن کار می کنن .دوست عزیز یا از دوری از خانواده و مسائل اجتماعی مربوط به آن مطلع نیستید یا ... همه چی فقط افتتاح یک پرو ژه در سریع ترین زمان نیست یکم واقع بینانه فکر کنین.

آقا امید بیچاره مهدی راست میگه دیگه بابا کوتاه بیا .دوست من نفست از جای گرمی بلند میشه .تو اصلا میدونین کار کردن د ر دمای بالای پنجاه درجه تو عسلویه اونم در حالی که کار موجود در شهرت را اردبیلی ها انجام میدن یعنی چه .امید خان تو یا اردبیلی هستی یا خیلی بیگانه پرستی یا هم یه آدم مرفع بی دردی .هیچ موقع از چیزی و دردی خبر نداری نظر نده

به نظر من حق با آقای مدیره. ما تو خلخالمون کم بیکار نداریم که موقعیتای شغلی شهرمونو غیر بومیا اشغال کنند. امید خان به نظرت اردبیلیا همچین خدماتی به خلخالیا میدن؟؟؟؟؟ در ضمن اگه خلخالی باشی سنگ غریبه ها رو به سینه نمیزنی!!!!!!!!!!!!!

دوستان عزیز حرف من اینه: در شرایط پیمان برای کارهای عمرانی چنین شرطی وجود ندارد که پیمانکار را ملزم به استخدام کارگر خلخالی بکند یا تبریزی. اگر هم در تبریز از نیروی کار تبریزی استفاده می کنند به خاطر اینه که پیمانکاران اونا تبریزی هستند. ضمنا در اقتصاد همه چیز بر پایه سود و منفعته شما هم اگه پیمانکار باشی سعی می کنی از نیروی کاری خودت استفاده کنی. نگاه شما به مساله اشتغال هم یک نگاه کلی نیست. عزیزان در همین اولین جلسه آقای روحانی با نمایندگان مجلس عنوان شد که در 8 سال اخیر سالانه تنها 14000 شغل ایجاد شده. به خاطر اینکه تو این چندسال خیلی از شاغلین هم بیکار شدند . اینها به علت مدیریت ضعیفه که این همه درآمد نفتی (بیش از 700 میلیارد طی 8 سال) هزینه شده فقط برای واردات محصولاتی که زمان در کشور تولید می شدند. از دید اقتصادی هر پروژه ای باید توجیه اقتصادی داشته باشد. وقتی زمان اجرای یک پروژه طولانی میشود اولا هزینه اجرای آن نسبت به برآوردهای اولیه بسیار بالاتر خواهد رفت و ثانیا نرخ بازگشت سرمایه بسیار کندتر می شود. مشکلی که دقیقا سد کوثر با آن روبرو شده که به علت کوتاهی عده ای در گذشته امروز دیگر باید به صورت قطره چکانی اعتبار برای آن تصویب بشود چون گفته میشود که این سد در بهمن 90 افتتاح شده است. حالا این پروژه ها چه بدست یک پیمانکار خلخالی انجام بشود چه بدست پیمانکار اردبیلی. مهمتر از اینکه نان پیمانکار از اردبیل می آید یا از تهران این است که در زمان مقررش به بهره برداری برسد. چون پیمانکار بر اساس یک مزایده (که امیدوارم بی طرفانه بوده باشد) برنده شده و دیگر از نماینده یا هر مقام بالاتر از او هم ساخته نیست که او را ملزم به استخدام کارگر خلخالی بکند یا .... آنچه وظیفه نماینده است این است که تسریع پیشرفت پروژه را از کارفرمای پروژه بخواهد همان کاری که در مورد پیمانکار قبلی صورت گرفت و موجب خلع پیمان شد.

با سلام .ماخلخالی ها با این که به فرهنگ خود میبالیم فقط یاد گرفته ایم بدون اینکه خودمون هم بدونیم درباره موضوعات مختلف نظر بدیم وانتقاد کنیم.سوال من از شما اینکه میدونید چند نفر از بازیکنان یه تیم لیگ برتری مثل تراکتور بومیه؟ما اگه یه تیم توی لیگ دسته اول داشته باشیم که فقط یه بازیکن بومی داشته باز به نحو شهر وشهروندانمونه.شما که انتقاد میکنید لطف کنید جنبه های فرهنگی اقتصادی واجتماعی این عملم درنظر بگیرید که کار به این قشنگی بی رنگ نکنید.

با سلام دوست عزیز حرف های شما یه طرف ماجراست سوال به نظر شما در این برهه از زمان به نظر شما هزینه در تیم های پایه منطقیه یا داشتن یه تیم در دسته دوم آن هم بعد از چند بازی ئحذف بشه .یکم واقع بینانه به موضوع نگاه کنبم بد نیست

به نظرم تیمداری میتونه مفید باشه...چراکه هر چند اول کار ممکنه بازیکنای بومی تو تیم نباشن اما بعدها یه پایگاهی تو شهرستان وجود داره که به راحتی بتونن برا کشف استعدادهاشون بهش مراجه کنن تا اگه لازم بود ازشون استفاده بشه....با تیمداری تو دسته های بالاتر تو شهرمون انگیزه هم بالاتر میره چراکه یه امیدی بین جوونا پیدا میشه که میدونن اگه به سطح مطلوب برسن جایی هست که بتونن بازی کنن...در ضمن الان خیلیا برا تست میرن تو تیمایه دیگه که خیلی سخته براشون مثلا داداش من تو تیم داماش وقتی دسته 1 بود رفت تست داد و میتونست ادامه بده اما نتونست از پس مخارج اقامت تو شهرستان دیگه بر بیاد...به نظرم این امکان با وجود یه تیم خوب تو شهرمون بیشتر فراهم میشه... یه نکته هم اینکه حتما دست اندرکاران خلخال دشت از ناکامی دو فصل گذشته یه درسی گرفتن و مسلما نمیخوان که پولشونو دور بریزن....

جناب آقای مدیر. همین سلیقه های فکریه که باعث میشه تا یه نفر میخواد تو این شهر سرمایه گذاری کنه ، نیومده ما فراریش میدیم. کسی که سرمایه داره و میخواد پول خودشو بیاره اینجا هزینه کنه ما نباید براش تعیین تکلیف کنیم چون اون صلاح خرج کردن پولشو بهتر از من و شما میدونه. ضمنا من هم با نظر آقای امید قضیه پیمانکاری و ... موافقم.

اقای ربیعی من با نظرات شما کاملا مخالفم به نظر من هر هزینه ای برای شناساندن شهرمون و به تبع اون پیشرفت خلخال واقعا بجاست چون اگر این مبلغ صرف مثلا پیشرفت فوتبالمون نشه حتما جایی هزینه خواهد شد که معلوم نخواهد شد از کجا و به کجاست مثل تمامی این سالها در ضمن غلط املاییتون خیلی زیاده بیشتر دقت کنید

با سلام حضور مدیریت سایت و دیگر دوستان...در مورد بحثی که پیش آمده بهتر است نسبی نگاه کرده تا دچار سوگیری نباشیم.بحث خرج پول زیاد برای خرید تیم دسته دومی چندین نکته دارد: 1.چرا این پول ها صرفاً باید در مورد تیم فوتبال خرج شود درحالی که ما در رشته های دیگر ورزشی استعداد های زیادی برای سرمایه گذاری داریم.یادمان نرود رشته های تکواندو، بسکتبال و ... 2. خرید تیم از دسته دوم و به تبع آن حضور تیم های بزرگ کشور در شهر ما باعث معرفی بیشتر شهرستان، رونق اقتصادی هتلهایمان، و حضور تیم های لیگ برتری برای اردو در شهر ما باشد. 3. مسئولین محترم باید به فکر اسکان تیم های میهمان باشند، یادمان نمی رود پارسال در جریان مسابقات امید کشوری تیم های میهمان در شهرستان کوثر و در هتل کوثر اقامت داشتند و به نظر شما چه نفع اقتصادی برای شهر ما داشت؟ 4.لزوم سرمایه گذاری برای کار فرهنگی تماشاگران به عنوان نماینده فرهنگی شهرمان نیز باید در اولویت مسئولین و سرمایه گذاران باشد ، متاسفانه بعد از پخش زنده بسیاری از فوتبالها ، شعارهای زشت و زننده تبدیل به الگویی برای جوانان ما در ورزشگاه شده است. 5.اکنون که این کار شده بهتر است به قول مدیریت سایت ، باید اهداف مشخص بوده تا از هدر رفتن سرمایه عظیم جلوگیری شود. 6.سوالاتی باید مطرح شود مبنی بر اینکه ما در 5 سال آینده چند جوان فوتبالیست به تیم های دیگر و مطرح صادر خواهیم کرد؟ در امد توریسم ورزشی ما در همه رشته ها در چند سال آینده به چه میزان خواهد بود؟ هتل های ما به چه میزان رشد خواهند داشت؟ درصد اعتیاد با سرمایه گذاری ورزشی به چه میزان پایین خواهد آمد؟ تا چند سال آینده چند تیم لیگ برتری به جای شهر نمین در خلخال زیبا اردو خواهند زد؟ و .......بسیاری از سوالاتی که سرمایه گذاران باید در چند سال آینده پاسخهای مناسبی برای آن پیدا کنند... ممنون و تشکر
ارسال نظر