تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 8877
تاریخ انتشار: چ, 1393/11/29 - 01:04
ازناو:جذاب‌ترین شهرهای جهان برای گردشگران سه شهر آسیایی، بالاترین رتبه‌ها را در فهرست محبو‌ب‌ترین شهرهای جهان نزد گردشگران کسب کردند.

به گزارش ازناو به نقل از صد خبر ، جذاب‌ترین شهرهای جهان برای گردشگران سه شهر آسیایی، بالاترین رتبه‌ها را در فهرست محبو‌ب‌ترین شهرهای جهان نزد گردشگران کسب کردند.

کمپانی تحقیقاتی یورو مانیتور اینترنشنال، پژوهشی را با عنوان "رتبه‌بندی ۱۰۰ شهر برتر گردشگری" انجام داده که در آن محبوب‌ترین شهرها را در سال ۲۰۱۳ میلادی بر حسب تعدد گردشگران معرفی کرده است.
 


 
در این تحقیق ۵۷ نقطه جهان مورد بررسی قرار گرفت و شهر هنگ‌کنگ با حدود ۲۶ میلیون مسافر رتبه نخست را از آن خود کرد. نکته جالب‌توجه این است که مقام‌های دوم و سوم هم به دو شهر آسیایی سنگاپور و بانکوک تعلق گرفت. سنگاپور ۲۲ میلیون و ۴۵۵ هزار گردشگر داشته و پایتخت تایلند ۱۷ میلیون و ۴۶۷ هزار نفر را در سال گذشته به خود جذب کرد.

برخلاف آنچه انتظار می‌رود قاره اروپا تنها سه سهم از ۲۰ شهر پربازیدکننده جهان دارد و اولین آن‌ها، لندن با ۱۶ میلیون و ۷۸۴ هزار نفر در رتبه چهارم قرار دارد. پاریس که یکی از معروف‌ترین مقاصد گردشگری جهان به حساب می‌آید، با حدود یک میلیون اختلاف از پایتخت انگلیس، در جایگاه پنجم نشسته است. رتبه‌های ششم تا دهم به ترتیب به ماکائو، نیویورک، شنزن چین، کوالالامپور پایتخت مالزی و آنتالیا تعلق گرفته که باز هم برتری آسیا را به دیگر قاره‌ها به رخ می‌کشد. 


 
استانبول پس از دیگر شهر ترکیه‌ای، آنتالیا، رتبه یازدهم را به دست آورده و بعد از آن دوبی و سئول قرار دارند.

رم سومین و آخرین سهم اروپایی‌ها در فهرست ۲۰ شهر پربازدیدکننده جهان است و رتبه چهاردهم را دارد.

به گزارش دیلی میل، پوکت تایلند قبل از گوانگ جو مقام پانزدهم را دارد و مکه قبله مسلمانان جهان در رتبه هفدهم نشسته است. پاتایا یکی از مهم‌ترین مناطق توریستی کشور تایلند، تایپه و میامی شهر ساحلی آمریکا هم رتبه‌های هجدهم تا بیستم را به خود اختصاص داده‌اند. 

نتایج موفقی که صنعت گردشگری چین به ثبت رسانده، وقتی زیر سوال می‌رود که بدانیم در سال ۲۰۱۲ هشت شهر این کشور در این فهرست ۱۰۰ عنوانی قرار داشتند، اما در رتبه‌بندی جدید، شش شهر آن دچار تنزل درجه شده‌اند. کارشناسان مهم‌ترین علت این رویداد را آلودگی هوا در این مناطق می‌دانند. پکن، شهر دیوار بزرگ چین و قصرهای امپراتوری بیشترین تنزل درجه را تجربه کرده است.


 

دیوار بزرگ چین


 

هنگ کنگ

پوکت


 


 

بانکوک

سنگاپور


 

استانبول

معبد آسمان پکن
 
 

شهر شن جن چین

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر