تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 9663
تاریخ انتشار: ي, 1394/01/09 - 15:57
ازناو: شهرستان خلخال شهر نقاشی بی بدیل و هزار رنگ طبیعت خدادای در جنوب استان اردبیل میزبان خیل عظیم مسافران از سراسر کشور است.

به گزارش ازناو، شهرستان خلخال شهر نقاشی بی بدیل و هزار رنگ طبیعت خدادای در جنوب استان اردبیل میزبان خیل عظیم مسافران از سراسر کشور است.

از خروجی رضوانشهر در پیخ خم جاده های پونل و از خروجی اسالم تا پیچ خم های گردنه الماس همه جا زیباست و خود به خود وجود آدمیزاد برای تماشای این آیینه زیبایی ها از حرکت باز می ماند.

مناطق گردشگری الماس، اندبیل، ازناو و روستاهای هدف گردشگری و روستاهای بافت با ارزش روستایی مانند برندق ، کرج هر رهگذری را برای تماشای خود فرا می خواند.

در جایی که در جنوبی ترین نقطه آن برف و در شمالی ترین نقطه آن شکوفه ها با عطر و بویی وصف ناپذیر آمدن بهار را نوید می دهد.

دامنه های زیبای منطقه حفاظت شده آق داغ ، رودخانه خروشان قزل اوزن  و روستاهای نمهیل و شال که هنوز آن رونق روستایی را در تار و پود خود دارد.

دره تات نشینان شاهرود شهر کلور خود زیبایی دو چندان دارد بعد از گذر روستای خمس پیچ و خم های زیبای جاده از بین باغات زیبای اسبو و اسکستان ما را به حمام تاریخی درو نزدیک می کند و امامزاده حمزه درو و امامزاده عبدالله کلور در یک نگاه دل و جان را به سمت و سوی ائمه اطهار می برد.

باغات شال که کم کم جوانه های خود را به برگ و شکوفه تبدیل کرده سفره میزبانی خود پهن کرده است.

با گذر از روستاها و دیدن میهمانان و مسافران نوورزی جمعیت هر روستا به دو برابر و بیشتر افزایش پیدا کرده است.

جنب و جوش در روستاها جان گرفته و بازی‌های محلی و بومی باز جایگاه خود را مثل ایام قدیم پیدا کرده است.

در کنار دست شهر خلخال سرچشمه ازناو با طبعیت کوهستانی و بی نظیر خود میزبان گردشگران است و منطقه گردشگری اندبیل خلخال نیز با چشمه میرعادل خود طعم زندگی را در ایام نوروز به کام‌ها شیرین کرده است.

بیش از 80 درصد جنگل‌های در شهر خلخال و شهر هشجین قرار داشته و بیش از 60 درصد امامزاده ها وبقاع نیز در این ایام با آغوش باز میزبان مسافران برای زیارت است.

امامزاده عبدالله کلور ، امامزاده سید دانیال ، امامزاده سید احمد معراجی – امامزاده های روستای شال – امامزاده های بخش مرکزی – امامزاده کالار ، امامزاده سید ابراهیم و سید حمزه درو و امامزاده سیده پری در روستای خانقاه بفراجرد و روستای خوجین  این روزها میزبان واقعی دوستداران اهل بیت وائمه اطهار است.

این روزها که هنوز زندگی تازه شروع شده و هنوز مثل روزهای پایان سال دل‌ها گل آلود نیست بیشتر صله ارحام و محبت به ا قوام و  خویشاوندان به چشم می خورد.

در شهر خلخال بیش از چهار مرکز اسکان برای مسافران و هموطنان در نظر گرفته شده که در مصاحبه و گفتگو با مسافرانی از شهرهای مشهد، نیشابور ، تبریز و آذربایجان غربی و اصفهان رضایت آنها را با گوش و جان شنیدیم.

به گزارش ازناو ، شهرستان خلخال با فاصله 110 کیلومتر از مرکز استان و شهر اردبیل و در فاصله 70 کیلومتر شهرستان تالش قرار گرفته و زیبایی های بکر و طبیعی و تاریخی آن باعث شده که حتی مسافرانی با طی 2500کیلومتر از جنوبی ترین نقطه و شرقی‌ترین نقطه ایام نوروز را در این شهرستان سپری نمایند.

عکس های از زیبایی های خلخال در فصول مختلف و همچنین ایام نوروز برای بازدید مخاطبان بارگذاری شده است.

 

انتهای پیام / خ2

ارسال نظر