تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 21369
تاریخ انتشار: ج, 1396/10/01 - 00:09
شهرستان خلخال کلکسیون حیات وحش استان اردبیل است و در این میان یکی از حیواناتی که بیشتر در طبیعت حیات وحش می توان آن را به نظاره نشست روباه قهوه ای خلخال است.

به گزارش ازناو ،شهرستان خلخال در 110 کیلومتری مرکز استان اردبیل یکی از غنی ترین کلکسیون های حیات وحش را در خود جای داده و در این میانروباه قهوه ای خلخال یکی از گونه هایی است که بیشتر در این فصل به چشم دیده می شود.

سید حسین معصوم زاده یکی از محیط بانان  زحمتکش شهرستان خلخال است که در سرشماری 1396 حیات وحش به همراه کارکنان محیط زیست در هنگام سرشماری از سه متری متوجه حضور روباه قهوه ای شده که در این فصل  که این حیوان با همرنگ کردن ظاهر خود در طبیعت زیاد مشخص نیست ده ها قطعه عکس از این روباه می گیرد و در این میان روباه نیز در یک حرکت خاص اقدام به باز کردن دهان خود تا نهایت می کند که یک تصویر زیبا و ماندنی از روباه شکار می کند و این تصویر شاید در نوع خود زیباترین تصویر حیات وحش است چرا که علاوه بر زیبایی روباه  دهان وکام روباه حتی تا گلویش مشخص است و به راحتی دندان های روباه را می توان شمرد.

کمتر عکاسان و مستند سازان موفق به عکاسی از نزدیک از حیات وحش می شوند که علیرغم ا مکانات مجهز و لنز های مخصوص برای عکاسی از نزدیک   تاکنون این چنین تصویری واضح از دهان یک روباه عکاسی نشده است.

مخاطبان عزیز عکس شماره 4 را با دقت نگاه کنید.

 

ارسال نظر